Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodósávban, lámpa alatt...

Kanyarodósávban, lámpa alatt állva kell továbbra is indexelni?

Figyelt kérdés

Én le szoktam kapcsolni az indexet olyankor, hiszen abban a sávban már adott a menetirányom, így nem látom értelmét tovább jelezni. De másoknál is látom ezt, vagy olyant, hogy lekapcsolja, de mikor zöldre vált a lámpa és elindul, akkor meg visszakapcsolja.

Mi a helyes szerintetek?


2021. szept. 26. 18:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
10-es, számtalan olyan kereszteződés van, ahol nincs minden becsatlakozó irány a jelzőlámpás irányítás a vonva. Ezek tipikusan macisajttal ellátott jobbra kanyarodó sávok, de igazából a kereszteződés utáni kapubejáróból vagy padka mellől indulót is érdekelni fogja, hogy te mégis mi a fãszra készülsz.
2021. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ kötelezően előírja, higy kell.
2021. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
lámpa alatt *állva* én is lekapcsolom, kivéve ha én vagyok legelöl (hogy a szemben lévők tudják, hogy merre fog menni sávon), vagy én vagyok leghátul
2021. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#13 sávom*
2021. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Ahol hasznos, és van értelme, ott jelzek végig. Ahol nem, ott csak induláskor. Minek kattogtassam az indexet, plusz a másik is nézheti ahogy villog az index feleslegesen 2 percig pirosnál, főleg mikor sötét van már.
2021. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Látom akkor nem csak én gondolkodom így. Amúgy a helyzet hasonló mikor egy kereszteződésben, nem egyenesen hanem valamelyik irányban elkanyarodik a főútvonal, ott sem kell indexelni ha a főútvonalon maradok.
2021. szept. 26. 23:07
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
Én a sávváltáskor szoktam indexelni, amíg piros a lámpa, addig nem, kanyarodás közben megint. Több sávnál szerintem nincs értelme álló helyzetben, meg idegesítő is a kattogás fél percen keresztül. Telezöldes kereszteződésnél viszont végig indexelek, az idegesítő tud lenni, amikor mások nem teszik ezt. Pl. amikor én balra akarok kanyarodni, velem szemben lévő nem jelez semerre, zöldre vált a lámpa, én várom, hogy jöjjön egyenesen, erre vár egy kicsit, kicsapja az indexet balra, aztán kikanyarodik.
2021. szept. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

Mi az irányjelzés ELSŐDLEGES célja? A szándék jelzése. Ha már a sávomban vagy, szinte felesleges. A KRESZ szerint a szándéktól az irányváltoztatás befejezéséig folyamatosan jelezni kell.

A várakozás alatt lekapcsolásának gyakorlati haszni nincs.

A jelzés meg minden közlekedőnek szól, nem csak a járművezetőknek, hanem a gyalogosoknak is. Honnan tudja a járdán haladó/álló ember, hogy az milyen sáv? Nem dolga.

2021. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A kanyarodás kezdetétől a befejezéséig kell, tehát ott is kell. Egyébként akkor is kellene amikor előzésnél visszamész a sávodba, nem csak amikor megkezded az előzést.
2021. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
2021. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!