Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek itt volt a hibás?

MGéza kérdése:

Szerintetek itt volt a hibás?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=BNczNREzP_Q

A felvételen látszik, hogy az autós a messziről érkező motoros elé kikanyarodik aki a 11-es főútvonalon halad(tehát biztosan elsőbbsége volt), de az út szélére húzódva akart helyet adni a motorosnak, aki viszont lendületből kikerülve őt korán visszahúzódva leszakította a bal visszapillantóját. Én a videót megnézve nem értek egyet a leíró kommentárral miszerint messze volt a motoros, sokkal inkább takarásban. Ezt megerősíti bennem hogy az autós is úgy manőverezik mint aki tudja hogy ezt tulajdonképp nem volna szabad csinálnia, hiszen nem is teljesen az útra, hanem félig a padkára hajt fel.


Véleményem szerint itt az autós nem csak az elsőbbséget nem adta meg, hanem azt sem vette figyelembe hogy forgalmas főútra hajt fel, ahol ráadásul záróvonal van felfestve. A károkozás után elhajtásért esetleg lehet felelős a motoros, de szerintem KRESZ szerint mindenképp az autós hibázott.



2021. okt. 5. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ebből a rossz felvételből te ki tudod olvasni, hogy nem adott elsőbbséget? Én nem. Ha pengeéles, nagy felbontású lenne akkor sem tudnám, hol volt a motoros.
2021. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11: Igen, ki.

1: Nem látszik mögötte, pedig az út enyhén kanyarodik, ebből következik hogy már az autó takarásában volt, tehát messze sem lehetett.

2: Az autós eleve lehúzódva hajt fel a főútra, így próbál elsőbbséget adni, ami viszont nem szabályos.

Szerinted nem az lett volna az autós részéről a helyes megoldás hogy vár amíg elmegy a motoros és utána jön ki?

2021. okt. 5. 14:16
 13/17 anonim ***** válasza:

12/12, kérdező.

Akárhogy is nézem, nem vélek felfedezni elrántott kormányt.

2021. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!

Elolvastam, amit itt össze-vissza hablatyolsz!


Amit én erősen remélek: az autóban volt kamera és a felvétel alapján előveszik a motoregeret, miért?

Károkozás és cserbenhagyás vétségéért!

Súgok: a lehúzott ablakon keresztül törmelék is kerülhetett volna a sofőr szemébe.

Vagy ijedtében az árokba kormányoz.


És nem, nem volt semmilyen veszélyeztetés!

Remélem szigorítják majd a motoros vizsgákat, ne legyen olyan bikes-os, aki egy közelében haladó autótól megijed.

2021. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A felvétel készítője azt írja, hogy a motoros még messze volt.
2021. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező!


Elolvastam, amit itt össze-vissza hablatyolsz!


Amit én erősen remélek: az autóban volt kamera és a felvétel alapján előveszik a motoregeret, miért?


Károkozás és cserbenhagyás vétségéért!


Súgok: a lehúzott ablakon keresztül törmelék is kerülhetett volna a sofőr szemébe.


Vagy ijedtében az árokba kormányoz.


És nem, nem volt semmilyen veszélyeztetés!


Remélem szigorítják majd a motoros vizsgákat, ne legyen olyan bikes-os, aki egy közelében haladó autótól megijed."


A vita tárgya nem ez, jogos, kárt okozott és elhajtott.

Hanem hogy miért kell autóval egy jól láthatóan főútvonalon haladó jármű elé bekanyarodni abban bízva, hogy majd úgyis kikerül, mert adok neki helyet, hol szabályos ez? Mit hablatyolok? Azt, hogy ez közúti veszélyeztetés? Nem hablatyolok, ezt állítom!

2021. okt. 5. 16:12
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező! Az nem értana, hogy a közúti veszélyeztetés fogalmával tisztában lennél, ha már olyan sűrűn emlegeted.

Közúti veszélyeztetés ugyanis kizárólag szándékos lehet, nem gondatlan. Tehát a bűncselekmény elkövetőjének az a célja, hogy másokat veszélybe sodorjon. Erre tipikus példa a büntetőfékezés, a másik ijesztgetése (pl. rárántom a kormányt, de úgy, hogy ütközés ne legyen).

2021. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!