Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak az autópályán biztonságosan és szabályosan közlekedni?

Figyelt kérdés

"Vitaindítónak" annyit, hogy a KRESZ (közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet 36. §) szerint, ahol két forgalmi sáv van, ott:

- az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni

- több autó előzése esetén meg lehet maradni a belső forgalmi sávban, de csak akkor, ha a mögöttünk gyorsabban haladó autó közlekedését nem akadályozzuk

- ettől akkor lehet eltérni, ha a külső forgalmi sávba nem lehet biztonságosan kisorolni


Érdekes megfigyelni hogy a második pont tekintetében nincsen sebességhatárhoz kötve a szabály érvényessége, magyarul ha én 150-el előzök a belső sávban és mögöttem 170-el érkezik valaki, akkor ki kell sorolnom és el kell engednem, ha ezt biztonságosan meg tudom tenni.


Sokat vezettem/vezetek a világ minden részén és szomorúan tapasztalom hogy a fenti szabály betartása szinte kizárólag itthon okoz gondot az autósoknak. Megdöbbentő, amikor Marokkóban is kulturáltabban tudják használni a kecskepásztorok az autópályát. Nyilván a kérdésben megfogalmazott állítás saját tapasztalaton alapul és végsősoron feltételezés, nem tény, de tényleg elég szélsekörű, több éves tapasztalatom van a témában úgyhogy azért biztonsággal ki merem jelenteni hogy valamennyi igazság kell, hogy legyen benne.


Szerintetek miért nem tart jobbra a magyar?


2021. okt. 10. 15:47
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, a választ azért megkaptam: mivel az egyik fél szabálytalankodik (gyorsan jön) így a másik fél is feljogosítva érzi magát a szabálytalankodásra (ne soroljon ki).


Az már egy másik kérdés, hogy ebben van-e logika, illetve hogy melyik volt előbb: a tyúk, vagy a tojás.

2021. okt. 11. 15:27
 22/23 anonim ***** válasza:
79%

Magyarul az egész kérdésed tök felesleges volt, mert úgyis a TAKARODJÁL ELŐLEM gondolkodásmódra hegyezted ki az egész kérdést.


Sajnálom, hogy ennyit sikerült levonnod az egészből.

2021. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
85%

#21


Sztem aki jelentős gyorshajtást követ el, annak nincs morális alapja számonkérni senkin sem a szabályos közlekedést.


Szóval, ha száguldozni akarsz, akkor pofád lapos, és kivárod szépen a sorodat, aztán ha nem zavarsz senkit akkor mehetsz... :D

2021. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!