Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az alábbi tömegközlekedési...

Az alábbi tömegközlekedési eszközök közül melyiknél (volt) a leginkább balesetveszélyes az ajtók záródása?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ezeknek az ajtaja tud/tudott a legerősebben odacsukni záródás közben.

(A kérdés arra nem vonatkozik, hogy odacsukás után elindul a jármű, úgy bármelyik járműnél balesetveszélyes az indításjelző utáni fel- és leszállás.)



2021. ápr. 19. 00:18
A kérdező szavazást indított:
UV villamos
Régi orosz metrók
Bolygóajtós Ikarus
HÉV
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
A HÉV-nél annyi a speciális, hogy hosszra a metróval szinte azonos egy nagyegység, viszont ha a helyi kemény legények szétverték a peronon a tükröt, bizonyos làtási viszonyok esetèn majdhogynem tippre zárnak ajtót a motorkocsivezetők. Igaz, ma már van visszajelzésük arról, hogy bezáródtak-e az ajtók.
2021. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz metró ajtaja akkorát dördül, hogy az embernek olyan benyomása támad, levágná a kezed, ha odaszorul. De velem sosem történt ilyesmi. Esetleg valakinek van tapasztalata? Tényleg törik a csont olyankor?


A HÉV-eken meg nekem az a benyomásom, hogy pont ugyanolyan erővel záródik az ajtó, csak nincs alagút, ami fölerősítse a hangot. Azért is kaphatott több szavazatot a metró, mert az olvasók közül többnek van metrós emléke, többen utaztak vele rendszeresen, mint a héveken.

2021. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
#2 nem törik, de zúzódás lehet belőle. Mondjuk jó lenne, ha most is csapódna az ajtó, a sok idióta fsz nem ugrálna be a záródó ajtón.
2021. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősök, akiknek a HÉV odacsukta azt mondták, hogy zúzodott és lila volt elég hosszú ideig (1-2 het).
2021. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon egyszerűen meg lehetne ezt oldani: NEM kell kamikáze vadbarom módjára a záródó ajtóba beugrani. Az ördög sem érti a hülye fehéreket.
2021. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki volt párnázva a metró ajtó éle, gumitömlővel. Nem ütött olyan nagyot.

Viszont a HÉV ajtó elég kemény.

És szerintem a HÉV durvábban is csukódik.

Szentendrei vonalon utaztam sokat, utána mindingmetróra szálltam át, van összehasonlítási alap :)

2021. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon egyszerűen meg lehetne ezt oldani: NEM kell kamikáze vadbarom módjára a záródó ajtóba beugrani."


Én egyszer se ugrottam a záródó ajtóba, de olyan sokszor volt, hogy a tömött héven az ajtó mellett álltam közvetlen. Úgy is a résbe lehet kerülni. Embert sosem láttam beszorulni, de táskasarkot, ilyesmit többször.

2021. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
#5 És akkor mit csináljunk, ha a vadbarom vezető nem várja meg, amíg mindenki felszáll? Nem a záródó ajtón beugrókra gondolok, hanem akik várakoznak és összegyűlnek az ajtónál.
2021. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!