Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért nem néznek...

Egyesek miért nem néznek tükörbe vagy hátra, mikor tolatnak?

Figyelt kérdés

Előttem haladt egy autós, zebrához közeledve sem lasított, viszont kénytelen volt satufékezni és így már kb 2 métert rálógott a zebrára. Én persze simán meg tudam állni. Szituációból adódóan hátra kellett tolatnia, hátra sem nézett se a tükörbe hanem láttam a belső tükrön keresztül hogy a balról várakozó gyalogosra figyelt, hátramenetbe tette és bő gázzal megindult, természetesen belém. Nem lett kár így elengedtem, de a szitut akkor sem értem.

Ugyanígy jártam már hogy szűk helyen az ajtót baxták elém mert hát minek is van külső visszapillantó a kocsin. Na meg csomószor látok olyat, hogy valaki merőleges parkolóból akar ki tolatni, körülnéz, egyszer-kétszer hátra, gondolkodik kicsit és nagy lendülettel tolat. Mint a víz alá merülésnél, gondolkodik, csavargatja a fejét aztán pár perc gondolkodás után durrbele.


Akik így csinálják, hogy mehettek át a forgalmi vizsgán? Nekünk szinte belénk verte a tükröket az oktató.



2021. okt. 19. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert ehhez ész kellene, azt pedig nem kaptak a jogsi mellé.
2021. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha toltatok, miért dudál rám a másik? Mert ilyen is van.

Kihalt utca, sehol senki, de túlmentem egy kicsit.

Tükör, fejforgatás körülnézés. Lassan, lépésben tolom hátra a szekeret. Jön egy autó. Megáll mögöttem. Én is állok.

Mi ketten vagyunk összesen. Nincs záróvonal, akadály.

Én várok rá, ő vár rám, és fekszik a dudán.

Az ilyen is átment, de minek?

2021. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
#2 és csak bámultál az autóra mint borjú az új kapura, vagy be is néztél, mert lehet ő közben vadul integetett, hogy "gyeremábazmeg".
2021. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem integetett, hanem megállt szorosan mögöttem.

Semmibe nem került volna kerülnie.

2021. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 Amúgy én csak akkor szoktam dudálni ha azt akarom hogy álljon már meg mielőtt belém tolat, de ennek ellenére ma sikerült valakinek.
2021. okt. 19. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Ha toltatok, miért dudál rám a másik?"

Gondolom az meg sem fordult a fejedben hogy azért dudál nehogy neki tolass


"Én várok rá, ő vár rám, és fekszik a dudán"

Ha állsz az út közepén jó hogy rád dudál, azért dudál hogy végre fejezd be a szerencsétlenkedést es menj tovább a dolgodra.

2021. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem hátrafelé volt dolgom, nem előre. Ha leparkoltam volna, akkor is dudál világba, amíg vissza nem megyek a kocsihoz?

Nekitolatni azért tudtam volna (ha nem látom, hogy beállt mögém), mert nem a nyilvánvaló és célszerű megoldást választotta.


A kérdéshez nincs mit hozzátenni. Nem vagyunk egyforma képességűek, és hibázunk.

2021. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fáradtak, sietnek, idegesek ...stb.

Leszoktak arról, hogy tolatás előtt a két oldalsó, és a középső tükörbe is belenézzenek.

2021. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!