Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Az életem veszélyben forgott!

Figyelt kérdés

Tegnap este mentem haza vendégségből, kora délelőtt ittam pár felest de reméltem hogy már nincs bennem mivel késő este volt. Eleve nagyon félek vezetés közben de elkezdtem haza vezetni, elég lassan. Minden autót elengedtem, betartottam a sebességet, többször is ellenőrzitem hogy égnek-e a lámpák stb.

Aztán kiértem a városból, és rámentem a 10-es útra ahol elég gyér volt a kivilágítás és már abszolút nem éreztem magam biztonságba ezért csökkentettem a sebességet. Autóztam hosszú percekig , már kezdtem elég nyugodt lenni amikor megláttam azt hátulról a tükörből hogy egy fénypár nagyon nagy sebességgel közelít aztán megáll közel hozzám. Az út nedves volt és én nem éreztem jól magam.

Aztán még rosszabb történt. Azt láttam hogy villog rám hátulról aztán pedig felkapcsolta a reflektort. Akkor tanító jelleggel megnyomtam a féket hogy lássa a féklámpám villanását és viselkedjen udvariasan az úton!

A következő pillanatban hangos motor zúgást meg kerékcsikorgást hallottam , olyan hang volt mint mikor bekapcsol a turbó dízel és azt láttam hogy egy fekete bmw előz engem és direkt milliméterekre közel ment hozzám és egy vonalba maradt velem hát annyira megijedtem és dühös voltam hogy a torkomban dobogott a szivem és teljesen le fagytam. Záróvonalon előzött. Mikor elém került és már elég messze volt akkor elkezdte nekem villogtatni a féklámpáját meg valamiért felvillantotta a vészvillogót (ezt amúgy nem értem???) aztán megint hallottam azt a nagyon rossz és hangos motor hangot és olyan gyorsan eltűnt a bmw hogy elszámoltam 3 ig már nem láttam. Volt egy zebra ott se lassított le.

Szörnyű sebességgel mehetett.

Nagyon rémült és ideges voltam , félre kellett állnom és 15 percig levegőztem mert vert a szivem és szorított a mellkasom!

Ez volt életem leg rosszabb élménye.


Azóta nem merek autóba ülni és már vagy 10x hálát adtam az Istennek hogy megmentette tegnap az életemet + elkezdek másképp élni mert hálával tartozom ezért az Úrnak hogy nem hagyott veszni.


Viszont mit tudok tenni?


Ilyen gyilkosviselkedést én az úton nem tolerálok.

Ilyen barmok vannak az úton??

Ide jut az ország? Azonnal jogosítvány elvesz!



2021. nov. 13. 14:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

"annyira nyomta meg a féket, hogy felvillanjon a lámpa"

Ami jelentős balesetveszélyt okozó félrevezetés. Miért beszélsz úgy, mintha ez javítana helyzeten?


"Mindenki el tudja dönteni, hogy mennyivel akar menni"

Mindenkinek nem azt kell eldönteni, hogy mennyivel akar menni, hanem hogy amennyivel menni akar, az megfelelő-e az adott útszakaszon. Mert ahogy már le lett írva nem egyszer: minimum sebesség is létezik, nem csak maximum. Túl lassan haladni ugyanolyan veszélyes és rossz, mint túl gyorsan. Vannak okok, amik miatt lehet (sőt, kell is) lassabban haladni, például útmunkálatok, nagyon sűrű köd, hó/jég... de az éjszaka nem egy ok. Éjszaka semmi nem korlátoz, ezért nincs okod lassabban közlekedni éjszaka. És pont ezért balesetveszélyes, mert egy értelmes sofőr nem fog arra számítani, hogy egy gyökér fél a sötétben és 40-nel kullog a 90-es főúton.


> aztán 100 m múlva meg b@szta el az őzet

És ennek mi köze van a sötéthez? Világosban mi változott volna? Tudtommal a fény nem befolyásolja a féktávot, úgyhogy éjszaka is ugyanakkora esélyed van megállni, mint nappal. Értem a mondanivalódat, hogy a gyorshajtás rossz és maximálisan egyetértek. Csak éppen semmi köze nincs a témához, ami a sötétben való vezetés és az attól való félelem.

2021. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
17%
Sötétben mindenki vakon vezet, mert a fényszóró nem világítja be azt a távolságot, ami alatt meg lehet állni. Ha valaki 90 helyett 70-nel megy sötétben, akkor legalább valamennyire csökkenti a kockázatot, mert kisebb távot tesz meg ugyanannyi idő alatt, és a fékút is rövidebb. Persze akinek ilyen szuperképessége van, hogy lát a sötétben, annak ez felesleges, de ilyet se hallottam még, hogy nappal nincs nagyobb esély érzékelni egy vadat, és elkerülni a balesetet.
2021. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
22%
Bocs gyerekek, de a lassan haladàsnak ezernyi más oka is lehet, nem csak az, hogy valako félittasan és full parásan vezet. Az sem jó, de ne mentsük már fel az ilyen villogó faszparasztokat, mert ők azok, akiknek tuti nincs helyük az utakon.
2021. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%

#22 "Sötétben mindenki vakon vezet, mert a fényszóró nem világítja be azt a távolságot, ami alatt meg lehet állni."

A távolsági fényszórónak minimum akkora távot kell bevilágítania, ami 90km/h-nál a féktávolság. Ha ez a tiédnél nem így van, akkor szar az autód világítása.


#23 Senki nem mentette fel őket. Elmondtuk világosan, hogy ők is szarok és az ő jogsijukat is elvennénk. De erről nincs mit tárgyalni, mert egyértelmű és mind egyetértünk. Ami nem egyértelmű sokaknak, az a lassú vezetés veszélye, ezért beszélünk arról.

2021. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
#24 Bocsánat, a tompított fényszóróra gondoltam, nem távolságira.
2021. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

Kamu a kérdés, szerintem ez egyértelműen látszik.

Szándékosan játssza a kretént.

2021. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg egy gyatra kitaláció, a lámpa meg minden ellenőrzéses részletezéssel, hálaadással, meg az álnaiv "gyirshajtás" visszakérdezéssel.

Jól van kérdező, megnyerted a fogadást, sokan komolyan vették a történeted.

2021. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%
Ez van amikor részegen autóba ül az ember, össze fossa magát már egy szúnyogtól.
2021. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
67%

"Mit tudok tenni ebben az esetben?"


Kérdésedre válaszolva:


A fékpedál helyett a belső visszapillantó tükör éjszakai kapcsolóját keresd meg, és azt használd!


Eredmény:


Kevésbé fog vakítani, és nem provokáló.

2021. nov. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

90 es tàblànàl Ittasan 60 nal mèsz, majd büntetőzől.... Ebbe mi az etika?

Ha engem előzès közben utolèrnek, ès nem veszem èszre, villognak, akkor kirakom a jobbra indexet, ès abbahagyja. Mièrt? mert jelzem neki hogy nem feltartani akarom. Papi mar az itassàg miatt se voltàl erkölcsös...

2021. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!