Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan lehet azt tudni,hogy...

Honnan lehet azt tudni,hogy valaki alkalmas Kamion vezetésre?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 09:22
1 2
 1/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
A kamionozásban nem is maga a kamion vezetése a fő nehézség, hanem az, hogy a váratlan szituációkat a sofőr hogyan oldja meg.
2021. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előre sehonnan, tekintve hogy a PÁV-on is olyan emberek mennek át hogy ihajj, még igazán szűrni se lehet az alkalmatlanokat...


Igazából az hogy alkalmas vagy rá avagy sem, utólag derül ki mikor már élesben vezetsz.

2021. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vortrex ***** válasza:
100%
Az csak utólag derül ki
2021. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kamion vezetés nem "csak" vezetésből áll. Sok adminisztráció. AETR betartása, stb. stb.
2021. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sok vizsgálaton és tanfolyamon kell résztvenni, amit ha teljesít, akkor elméletben alkalmas. Azért csak elméletben, mert pl én a 2-es csoportú alkalmasságit is mindenféle vizsgálat nélkül, a pénz ellenében megkaptam. Vagy pl ott volt a Gki is, ahol az oktatóval pontosan azokat a kérdéseket gyakoroltuk, amit vizsgán is kaptunk... Az esettanulmány 8 kérdése szóról szóra ugyanaz volt, amit az oktató nagyon szigorúan vett, hogy biztosra tudjuk.

Vagy pl ott van, hogy a rutinpályán egy palackot tűztek a kerítésbe, hpgy a rámpára állásnál, miközben bőszen nézegeted a tükröket, igazából csak a flakont nézed hogy egy vonalban legyen a kocsi elejével. 🤷‍♂️

2021. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
#5. Ez persze igen így van. De! Amikor élesben ténylegesen egy német lerakóra mész, vagy egy terítőfuvart csinálsz, akkor derül ki mennyire nem egyszerű ez.
2021. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Magamból kiindulva: tételezzük fel a járműkezelés nem gond.(ez alap). A másik a kresz, illik betartani.


De az alkalmasság igazából a nyelvismerettől függ..ma is azt vallom, hogy nyelvtudás nélkül nem szabad külföldre menni.

Én úgy kaptam munkát, hogy két nyelvet jól beszéltem, a harmadikból érettségiztem, azt kevésbé.


Nos bárhol kellett segítség, a nyelvtudás mindig kihúzott a szarból. Láttam, hogy szenved az, aki csak mutogatni, és hangosan beszélni tud.(magyarul)őket néha még külön szopatták. Az egy-két nappal később ért ugyanarra a lerakóra.


Száz szónak is egy a vége: nyelvtudás.

2021. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Senior Séf ***** válasza:
89%
Egyeske, láttál már Spar raktárához betolató kamiont?
2021. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nincs olyan ember a világon aki ne tudna kamionozni / kamiont vezetni (már akinek megvan minden végtagja meg szerve), a kérdés az hogy akar-e megtanulni :D


Én hónapokig voltam raktáros pl de semmit nem tudtam soha, mert nem is érdekelt és xartam bele.


De igazából a világon minden dolog ilyen, addig nehéz amíg nem tanulod meg csinálni, utána meg no-brainer dolog. Lehet is látni a kamionsofőrökön, hogy lehet nagyon ügyesen megtanulták a szakmát a 40+ év alatt, de kb idáig is terjedt a tudásuk, önfejlesztés 0 :D A mai napig nem tudják sokan hogy az istenbe is kellene vezetni egy kamiont gazdaságosan, mert anno lehet a régi gépeket pörgetni kellene, a maiakat meg pont hogy rohadtul nem, de jön az emelkedő és már nyomkodják is a váltókart visszafelé mint akinek kiszerelték az agyát, és veri a mellét hogy 65-el tud felmenni az emelkedőn így a 60 vagy 55 helyett. Ja, és persze próbáld meg beleverni a fejébe hogy egy idióta, nem fog sikerülni, pedig ott a google és meg lehetne nézni akármelyik motornak a grafikonját hogy hol teljesít hogyan :D

2021. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9. Sok olyan embernek van "B"-s jogsija akiről elképzelni sem tudom, hogy kapta meg. Azért egy 40 tonnás dögöt nem olyan egyszerű kezelni. Nem kell lenézni a sofőröket. Mellesleg a mai kamionok a gazdaságos üzemeltésre vannak tervezve. Emelkedő előtt persze, hogy vissza kell váltani, ha fel akarsz rajta menni.
2021. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!