Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan baleseted...

Volt már olyan baleseted aminél te voltál a hibás?

Figyelt kérdés
Hogy történt, mi lett a következménye? (pl büntetés)
2022. jan. 5. 10:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Volt.

Sávváltásnál jöttek a másik sávban. Én ugyan belenéztem a visszapillantóba, de alighanem nemhogy nem 50-nel, még csak nem is 70-nel jött a terepjáró, hanem "ami belefér". Nekem viszont előre is figyelnem kellett, mert fékezett a sor előttem, ezért is akartam sávot váltani. Mikor belenéztem a tükörbe, még üres volt a sáv, mire odahúztam a kormányt, már ott volt a terepjáró. Koccanás lett, semmi több. A kötelező felelősségbiztosításnál visszaugrott kettőt a bónuszom, más nem történt.

Volt egy másik eset is. Elaludtam vezetés közben. Szerencsére senki mással nem ütköztem, csak a szalagkorlátokkal. Megúsztam a minimális, 10e Ft-os bírsággal, csak persze az autóm is összetörött.

2022. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Körforgalomból kifelé meg akartam előzni egy tötymörgőt. Már kint voltunk a körforgalomból de a középső sziget még ott volt, én intenzíven gyorsítottam, hogy megelőzzem, ő meg beleállt a fékbe. Nem tudta megmondani utólag, hogy miért állt meg vészfékezéssel az út közepén. Mivel se kamera, se tanú, így én voltam a hunyó, biztosító fizetett neki
2022. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Én parkolóból álltam ki, fésűsből, de mivel a hölgy balra tartással jött a parkolóban lehetetlen volt észrevegyem, pláne hogy hosszabb autók álltak mellettem. Kimenet közben összeütköztünk. Mivel a haladását szabálytalannak ítéltem meg, és gyorsabban is mehetett, mint a megengedett és hisztizett, mint az állat kihívtam a rendőröket. A rendőrség engem hozott ki hibásnak, kaptam 5 ezer helyszíni bírságot + 200 ezres károm lett. A nőnek nem voltak rendben a papírjai, így a rendszámát elvették a rendőrök, egyszeri hajtási engedélyt kapott, hogy hazamehessen. Hónapokkal később derült ki KGFB váltáskor, hogy a biztosítóm nem fizetett neki egy fillért sem. Azt mondta az ügyintéző, hogy nem érkezett bejelentés. Valószínűleg, mivel a rendőrök elvették a rendszám táblát és így az autó lopottnak is minősülhetett volna nem adtak semmit. Az volt a lényeg, hogy a nő gazdátlan autót vezetett. Bekérték a forgalmiját a baleset helyszínén, ott derült ki, hogy a kocsi egy férfi nevén volt, de magyar lakcímmel nem rendelkezett a rendőrségi adatbázis alapján. A nőnek nem volt meghatalmazása vezetni a kocsit. A hölgy a helyszínen elmondta, hogy egy ismerősé az autó, de már Németországban élt.
2022. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bükki panorámaúton mentem, négyévszakos gumival, havas-jeges úton. Már az út nagyján túl voltam, amikor a sokadik ugyanolyan kanyarban megindult a kocsi segge, korrigálni próbáltam , de a szalagkorlát gyorsabb volt nálam, úgyhogy a kocsi vége beakadt és lassan rácuppant az eleje is a korlátra. Nem volt bírság , de hatszámjegyű lett a sztori vége a szervizben.
2022. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még friss 1 hónapos jogsival történt az eset.

Nem nagyon tartottam akkoriban követési távolságot, mert gondoltam minek az.


Meg is tanultam hamar, annyi kellett, hogy egy pillanatra kinéztem oldalra, mire vissza fordítottam a fejem, az előttem lévő gépkocsi állt egyhelyben.


Egy hirtelen, bal kormányrántással elkerültem azt, hogy neki menjek az előttem lévőnek, viszont a járda szigetre futottam fel és ott neki vágódtam egy útvonalat jelző táblának.


Nagy kár itt nem lett, de megtanultam egy életre, hogy mi az a követési távolság :D Azóta nem volt még csak balesetveszélyes szituációm sem.

2022. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Friss jogsival rögtön már a második nap parkolásnál nekitolattam a mögöttem álló kocsinak. Ő neki csak a fényezés kopott le róla, meg megrepedt a lökhárítója, de nekem behorpadt a kaszni meg összetört a bal első lámpabúra. Hagytam kint cetlit. (nevem, telefonszámom) Rendes volt, mert nem kért betétlapot, kifizettette a fényezés árát és kész. (az enyém sokkal többe került sajnos)
2022. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
* Illetve a bal hátsó. Bocsi (előző voltam)
2022. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Főútra akartam balra kikanyarodni. Balról jött egymikrobusz de olyan távolsága volt, hogy még biztonságosan kikanyarodhattam. Már a főúton a saját sávomban voltam, amikor hirtelen sávot váltott és nekem jött. A rendőr állásfoglalása szerint megijesztettem, és ezért kapta félre a kormányt.


Vagy egy év múlva megtudtam egy ott dolgozótól, hogy a cég, akié volt a mikrobusz, 13 órás egyfolytában vezetésre küldte a sofőrt. Fáradt volt, talán el is szundított, felriadva valóban megijedt és rosszul cselekedet, mert ha egyenesen megy tovább, semmi baj nem lett volna. A cég volt a hunyó, meg a sofőr, hogy nem tagadta meg a 13 órás vezetést, de utáltam volna pereskedni pár 10 ezer Ft kár miatt. Nem volt akkora a kár, mint a Casco önrész, így nem foglalkoztam vele.

2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!