Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt egy balesetem, a másik...

Volt egy balesetem, a másik fél nem ismerte el, hogy ő volt a hibás, én sem, rendőr lett hívva. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma egy parkolóban nekem jöttek autóval egy szűk kanyarban, miközben én megálltam egy helyben és dudáltam hogy álljon meg, vagy nekem fog jönni. A dudálás ellenére a másik jármű jött tovább és kanyarodás közben nekem jött, az autója oldala behorpadt. A vétkes fél a rendőrnek azt mondta hogy én mentem neki, ezt az autójában ülő 2 személy tudja bizonyítani. Én elmondtam mi történt, engem a mellettem ülő 1 és a forgalombam résztvevő 2 ember tud igazolni, hogy nem én voltam a vétkes.

Mire számíthatok az eljárás során, bármi is lesz a végső kimenetel?



2017. jún. 19. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De hát rendőri helyszínelés volt, nem?!
2017. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel neked van független tanúd, szerintem egyértelműen neked fognak igazat adni.

(Legalábbis remélem)

2017. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt helyszínelés, nem lett megállapítva semmi, azt mondta a rendőr, hogy 1 hónap múlva kb. beidéznek engem, a mellettem ülőt és a 2 másik tanumat. Remélem azzal hogy függetlenek tényleg vitathatatlan lesz a dolog. :)
2017. jún. 20. 00:41
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha a vétkes autóban ülők a vezető hozzátartozói, elfogultság miatt sztem nem is tanúskodhatnak.
2017. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
20%

"nekem jött, az autója oldala behorpadt"


Ha ő ment neked, akkor hogyan horpadhatott be az ő oldala? Kilinccsel előre fordult?

2017. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, a másik kanyarodásnál ráfordult a kérdező kocsijának orrára.

De akkor lehet látni szerintem a sérüléseken, hogy a kocsi mozgott. A te kocsidnak talán nincs is féknyoma, ha nem vészfékeztél.

Nekem már volt egy esetem, amikor a másik sofőrnek volt egy "független" tanúja (cimborája másik kocsiban), nekem meg csak az autómban ülő tanúm, mégis én lettem a vétlen fél, a helyszínelés alapján.


Nagyon nem mindegy, hogy melyikteknek volt elsőbbsége. Ha pl. te nem adtál meg elsőbbséget, akkor hiába, hogy a másik nem állt meg, legalábbis felezik a felelősséget.

Ha neked volt elsőbbséged, akkor ez téged segít.

2017. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, én az úton jobbra mentem volna, ő jobbról jött és mivel szűk kanyar volt megálltam mert láttam hogy nem férűnk el, ő pedig kanyarodott nagy autóval, 9 személyes kisbusszal, és az oldalát ráhúzta az én kocsim elejére, nekem a műanyag lökhárítón van egy horzsolás csak, vészfékezésre lehetőségem se volt mivel kikanyarodtam egy parkolóból ami pont a kanyarban van és nem indultam el onnan miután láttam hogy ő közeledik, és látszott hogy nem fog megállni, ezért is feküdtem rá a dudára. :)
2017. jún. 21. 13:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos érdekes egy kanyar és parkoló az, nehéz leírnom pontosan, a lényeg hogy én teljesen az út jobb szélén voltam, amennyire tudtam, és a parkolóból való kitolatás után megálltam egy helyben, ekkor kb. 20-25 méterre volt a kisbusz, maximum 10km/h-val jött. Teljesen biztonságos helyzet volt, ha nem sieti el annyira hogy ahelyett hogy 2 másodpercre megáll inkább nekofordul a kocsim orrának.
2017. jún. 21. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!