Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan hagyjam el a többsávos...

Hogyan hagyjam el a többsávos körforgalmat biztonságosan a belső sávból?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok és a jogsiszerzés alatt sosem találkoztam többsávos körforgalommal. Az egysávosakkal nincs semmi bajom. Ahol élek, ott nagyon sok a többsávos és egyszerűen nem értem, hogy amikor a belső sávból hagyom el a körforgalmat, mire kell figyelni. Akárhány videót vagy magyarázatot nézek, mindegyik csak azokat a szabályokat mondja el, amiket értek és tudok (hogyan válasszak sávot és hogyan hajtsak be egy körforgalomba). Szóval ha tegyük fel a harmadik kijáratra van szükségem és a belső sávba megyek be, honnan tudom, hogy a kihajtás biztonságos és nem jön mondjuk mellettem a külső sávban egy másik autó (tudom, nézzek a tükörbe)....a kérdés inkább az, ha látom, hogy jön mellettem/mögöttem egy autó a külső sávban, mit csinálok? Megállok és megvárom, míg elmegy? Vagy addig körözök, amíg nem jön semmi mellettem? Remélem, nem írtam nagyon kuszán és értitek, mit akarok kérdezni....
2022. jan. 15. 07:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

A körforgalmon belül jobbkez szabály érvényes, ha több sávos, míg a behajtaskor elsőbbséget kell adni a bent közlekedőknek.


Ha jönnek melletted jobbról, akkor neki van elsőbbsége.

Elengeded és mögötte hagyod el a korforgalmat.

2022. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Ne menj be a belső sávba és akkor kitudsz menni.
2022. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

"A körforgalmon belül jobbkez szabály érvényes"


Nem jobbkéz szabály, hanem sávváltás. Ugyanaz a szitu, mint bármely más többsávos úton, ha ki akarsz sorolni a külső sávba.

Igen, akár megállsz, és megvárod. Ha bizonytalan vagy, mehetsz még egy kört.

2022. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

A körforgalomra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint egy egyenes útra.

Azaz csak a jobb oldali sávból kanyarodhatsz jobbra, a sávot váltó jármű elsőbbséget kell adjon a sávot nem váltóknak.

2022. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-es...ha a harmadik kijáraton megyek ki, akkor a belsőben kell mennem, ezt sokszor tábla is jelzi a körforgalom előtt....én is gondoltam rá, hogy simán a külsőben maradok, mindegy, mi van.... de nem merek a táblák ellen menni
2022. jan. 15. 08:06
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Spirál- és turbókörforgalomnál csak követed a sávodat.

Koncentrikusnál sávot kell váltanod és csak a külsőből hagyhatod el.

2022. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Sima két vagy több sávos körforgalom esetén egyszerűen sorolj ki a külsőbe mielőtt elhagyod. Ez a legbiztonságosabb. Ha nem sikerülne mégse, menj még egy kört.
2022. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

".én is gondoltam rá, hogy simán a külsőben maradok, mindegy, mi van."

ez szabálytalan és balesetveszélyes! Külsőt csak akkor használd, ha az első (jobbra fordulás) vagy második (egyenes továbbhaladás) kijáratot akarod használni.

2022. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés, mert nekem is zavaros anno én is kerestem erre válaszokat, nem sok sikerrel
2022. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
8 , Miért lenne balesetveszélyes ???
2022. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!