Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendszámtábla: elhagytam,...

Rendszámtábla: elhagytam, újat igényeltem, de mi van, ha időközben megtalálom?

Figyelt kérdés

Elhagytam a rendszámtáblám és már meg is igényeltem ugyazt a rendszámtáblát az egyik kormányablakban. Ha megtalálom vissza lehet mondani a gyártást? Ha igen, mennyi időn belül? Visszajár a kifizetett 12.300?

Járt már vki így?


Valaki írt, h lehet látta, de még el kellene menni megnézni...

Köszönöm!



2022. jan. 23. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem, de amit megtaláltál, le kell adnod.
2022. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudok választ adni, de én a helyedben nem mondanám vissza. 12.300 Ft nem a világ. Egyelőre azt sem tudod, tényleg megvan-e. Túl messzire odautazni (ha nem jársz arra) lehet, hogy nem is érdemes. Pláne, ha "lehet, hogy látta", nem pedig ott van a kezében és szívesen visszaadja, ha elmész érte.

De ha a szomszéd faluban van, és biztosan megvan, akkor is: maximum lesz egy tartalék otthon, és ha netán még egyszer elveszne, akkor visszarakod ezt.


Általában a közigazgatási eljárásoknál, ha beadsz egy kérelmet és befizeted a hozzá tartozó díjat, akkor hiába vonod vissza a kérelmedet, nem jár vissza a pénz. Akkor se, ha csak egy határozatot adnak ki, nem pedig legyártanak egy fémlemezt. Szóval erről az oldalról se hiszem, hogy lenne értelme erőltetni a dolgot.

2022. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
100%
A buszjegy árát nem kéred vissza, amivel odamentél? Az lesz hogy körbe állnak és kiröhögnek mekkora balek vagy
2022. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a pénz itt legfontosabb, hanem az, hogy csak egyszer lehet ugyanazt a rendszámot igényelni. Ha véletlen megint elhagynám (bár ez 18 év alatt most egyszer sikerült), akkor már rendszámcsere lenne.
2022. jan. 24. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiók mélyére elrakod, ahol senki nem keresi. Ha szükség van rá, akkor előbányászod.
2022. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Akkor most felrakod az újat, és utánajársz, hogy meglett-e a leesett régi. Ha meglett, akkor azt elrakod tartaléknak.
2022. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!