Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A 17. levezetett óra után is...

A 17. levezetett óra után is sok problémám van a vezetéssel. Hogyan tudnék jobb vezetővé válni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég értem haza a 17. levezetett órámról. Nos több problémám is akad a vezetéssel. A legfőbb problémám az a kuplunghasználat, elég sokszor hibázok ebben, vagy túl nagy gázt adok vagy éppen túl keveset, van amikor magát a kuplungot emelem lassan. (Benzines autó). Beparázok egy elsőbbségadás kötelező/stop tábla előtt, egy körforgalomban is félek, a megválasztott sebességfokozattal is akadnak problémáim, mert sokszor nem tudom mikor kell visszaváltani.. eléggé el vagyok keseredve és már eljutottam arra a szintre hogy gyomorideggel megyek az órákra, és nem az oktató miatt mert ő nagyon jófej és türelmes, hanem a bénázásaim miatt.. Hogyan tudnám legyőzni a félelmelet, és hogyan tudnék jobb vezetővé válni?.. A válaszokat előre is köszönöm szépen :/

2022. febr. 5. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne kapkodj, csak szépen, nyugodtan! A mögötted jövőket engedd el (fejben), mintha ott se lennének, aki gyorsabban akar menni, az majd megelőz, kikerül stb. Lehet, hogy több vezetési órára lesz szükséged, mint 30, de ez egyáltalán nem probléma, az oktató úgyis látja, mik a hibáid és igyekszik segíteni, illetve felméri, hogy mikor mehetsz vizsgázni.
2022. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Próbálkozok azzal hogy ,,kizárom" a többi autóst, csak nagyon nehéz mert állandóan parázok sajna :D

2022. febr. 5. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Nekem is nehéz volt eleinte kizárni (22. órát vezettem már le) a többieket, volt, hogy a mögöttem jövő miatt kapkodtam, de nem szabad! Ott a T betű, tehát dudálni stb. csak akkor fog, ha extrém gyökér. Ha siet, majd megelőz! Nekem eddig nem volt negatív tapasztalatom más sofőrökkel szemben, pedig Budapesten tanulok, sokszor csúcsidőben. Sőt, sokan különösen segítőkészek, türelmesek.

A legfontosabb viszont az, hogy ne kapkodj, mert úgy nem lesz jó. Az oktatóm folyton mondja, és igaza van. Azóta az élet más területein is igyekszem a lehető legkevésbé kapkodni, és érezhető a különbség. Szépen, megfontoltan! Ha kell, inkább állj 5 percig a STOP-táblánál, mintsem bármi gond legyen.

2022. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mégegyszer.. Nos igen, ez a legfőbb problémám, kapkodok sokszor nagyon és emiatt beparázok, félek hogy elrontok valamit és emiatt veszélyes helyzetbe kerülünk stb. Az önbizalmamon kéne csiszolni még szerintem. Holnap megyek újra vezetni, igyekszem megfogadni a tanácsaid, megpróbálok csak magamra és az útra/táblákra koncentrálni. :)
2022. febr. 5. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Más megoldás nincs, mint gyakorolni, gyakorolni. Lehet, hogy valamivel nehezebben érzel rá, mint a többség, de jó eséllyel meglesz az. Szükség esetén majd veszel pótórákat, ha jó az oktatód, akkor nem is enged el vizsgázni, ha úgy látja, hogy úgyse mennél át.

Ha túl gyakran jársz órákra, akkor lehet, hogy meg kellene próbálni ritkábban. A magabiztosságot nem csak a több levezetett óra fokozza, hanem a hosszabb eltelt idő is, mivel akkor már nem érzed újdonságnak a dolgokat, jobban van idejük leülepedni (automatikussá válni) a megtanultaknak.

2022. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
17. óránál nekem is volt problémám a kuplunggal, én inkább túl gyorsan engedtem fel és emiatt lefulladt a kocsi, de végül egyszer csak jött egy pont, jobban ráéreztem és végül 36 óra vezetés után elsőre átmentem, úgyhogy ne aggódj majd belejössz
2022. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is túl gyorsan engedem fel sokszor, átemelem a holtponton. Köszönöm mindenkitől a jó tanácsokat és a bíztatást! :)
2022. febr. 6. 22:34
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem idegeskedsz és gyakorolsz. Minél többet vezetsz annál magabiztosabb leszel és elmúlik.
2022. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

17 óra az még semmi.


Tudom, itt a gyakorin mindenki nagyon menő és "30 óra vezetés után elsőre letette a jogsit" (aha...), de ne ebből indulj ki, mert nem ez az átlag. Senki nem úgy születik, hogy tud vezetni. Ahogy gyakorolsz, egyre jobban fog menni, egyre rutinosabb leszel, ráérzel majd, nyugi. :)

2022. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2022. febr. 18. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!