Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a német...

Mi a véleményetek a német autópályán 417-tel száguldó Bugattiról?

Figyelt kérdés
Szerintetek legális volt, vagy szabályellenes? A helyében ti is ezt csináltátok volna?

2022. febr. 9. 14:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem legális volt, az más kérdés, hogy semmit sem látni ilyen sebességnél."


Ez ellentmond egymásnak. A jármű sebességét (függetlenül a sebességkorlátozástól) úgy kell megválasztani, hogy a belátható útszakaszon meg tudj állni. Ha tehát te látsz előre 500 métert, és az adott körülmények között 800 méteren tudsz megállni, az bizony szabálytalan akkor is, ha konkrét sebbességkorlátozást nem léptél át. Más kérdés, hogy ezt később egy eljárás során objektíven bizonyítani szinte lehetetlen, tehát erre hivatkozva a gyakorlatban nem fognak büntit kiszabni, ha konkrét incidens nem történt. De attól még ugyanúgy szabálytalan.

2022. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 MGéza ***** válasza:
45%

Hm, ennél sokkal veszélyesebb szlalom mutatványt is láttam, ahol konkrétan BMW-vel meg pár egyéb résztvevővel számottevő forgalomban nyomják mint a veszett, ettől elvenném a jogsit az tuti:

[link]

Ennél az esetnél konkrétan majdnem üres volt a sztráda. Úgyhogy szerintem a sebességen kívül más nem nagyon kifogásolható.

2022. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem akárhogy nézzük, értelmetlen és veszélyes az ilyesmi.

Ha engedik a szabályok, ha nem.


Elég belegondolni milyen amikor 130-al megyünk és valaki elhúz mellettünk 170-180-al. Az csak 40-50 km/h különbség, mégis soknak tűnik.


Ekkora sebességnél már se te nem tudsz reagálni ha kijönnek eléd, sem a másiknak nincs ideje észrevenni téged mielőtt kimegy eléd.

2022. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%
Közúti veszélyeztetésének minösülhet akkor már a 320km/h,ott is kevés a reakcióidő, tegyenek akkor sebességkorlátozást oda ha nem tetszik a németeknek, minek csinálnak ilyen útvonalakat ha aztán megbüntetik ha valaki gyorsan megy, ezzel magukból csinálnak bohócot
2022. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%
A gond az, hogy a többi közlekedő bizony nem számít még az autobahnon sem ekkora sebességkülönbségre. És tükörből bizony nem látják meg időben, hogy az a fénypont 180 helyett 417-tel érkezik.
2022. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Abszolút legális, és rendkívül túl van tolva a téma. A német autópályán nincs sebességkorlát, de az ajánlott sebesség az ott is a 130. Nos mindenki, aki 130 felett megy (jellemzően a 160-180 egy bevett tempó Németországban), az már mind életveszélyes és gyilkos, nem? Hiszen 180al is már pusztítani és rombolni lehet hihetetlen szinten, és ott is nagyon gyorsan történik minden. A németek legyártottak egy olyan autót, ami tud menni 400 felett, és náluk van a világon az egyetlen legális közút, ahol lehet is menni ennyivel. Akkor most mit pattognak, hogy valaki ki is próbálta? Ráadásul vasárnap hajnalban 5kor, hogy senki se legyen a pályán. Meg tele van a youtube RS6 és hasonló kaliberű autókkal, akik rendes hétköznapi sűrű forgalomban mennek 280-330 között. Az mivel jobb?
2022. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
86%

Németországban élek és gyakran használom az autópályákat.


A maximális sebesség amivel valaha mentem ott 200km/h volt. Ez még okés volt, én aki nem autóversenyző úgy éreztem, hogy megfelelően tudom uralni az autót és egyben figyelni a forgalomra is.


A Bugattist nem ítélem el. Nem kívánok neki semmi rosszat. A videó kedvéért egyszer meghajtotta, kész. Alig volt forgalom, ráadásul inkább a nyíl egyenes szakaszokon rúgott neki oda. Mérget veszek rá, hogy ha nem forog a kamera nem így közlekedik.

2022. febr. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!