Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Alacsony vagyok, hogyan...

Igabcsy kérdése:

Alacsony vagyok, hogyan használjam vezetés közben a biztonsági övet?

Figyelt kérdés

A magasságom csak 160 cm, és hiába állítottam a biztonsági övet a legalsó állásba, mivel a magasságom miatt az ülést nagyon előre kell tolnom, ezért a biztonsági öv nem a "normális" helyen megy át a testem előtt, hanem a nyakamnál és nem a két mellem között, hanem a jobb mellem előtt.

Ez nagyon zavar vezetés közben, mert egyrészt irritálja a nyakam, másrészt egy ütközés esetén fájdalmas is lehet, ha a mellemet szorítja le. Ez miatt vezetés közben állandóan igazgatnom kell az övet.

Gondolom nem vagyok egyedül ezzel a testmagasággal. Más hogyan oldja ezt meg? Esetleg van valami kütyü, amivel korrigálni lehet az öv helyzetét?


2010. szept. 12. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ülésmagasító esetleg megoldás lehet? Egy párna a feneked alá pl.
2010. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig csak gyermekeknek való ülésmagasítóról hallottam, amibe a fenekem nagy valószínűséggel nem férne bele. :) Létezik felnőtt is?

A párna ideiglenesen jó ötletnek tűnik.

Köszi, kipróbálom.

2010. szept. 12. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ilyent használok a kocsiban (a gerincem miatt) de neked is segíthet, mert magasít is!


[link]

2010. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!