Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elég gyorsan hazavezetek,...

Ha elég gyorsan hazavezetek, akkor ihatok vezetés előtt?

Figyelt kérdés

Persze úgy, hogy nem állítanak meg szondáztatni a zsaruk. :)

Mert a részegség nem 1 mp alatt következik be, szóval ha bedobok 1 korty vodkát akkor még gyorsan haza vezethetek, és nem okozok balesetet.

Ugye?


2011. okt. 10. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Meg minek? Egy vodka nem vodka. Ha meg otthon akarsz spicces lenni, igyál otthon.
2011. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
NEM
2011. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem. A vodka eleve erős alkohol, vagyis egy korty is nagyobb véralkoholértéket produkál. Balesetet nem lehet kiszámítani. Mivan, ha nem te okozol balesetet, hanem más, de te is részese lehetsz, vagyis nem feltétlen te vagy az okozó. Akkor már eleve nagyobb esély van rendőri intézkedésre is, ott pedig kiderül. Azt tudnod kell, ha 0.8 alatt van a véralkohol (vagy 0.51 alatt a hiteles légalkohol)értéked, akkor közigazgatási eljárás, amelyben akár 300.000 Ft a bírság. Ha pedig az érték felett akkor büntetőeljárás és bíróság. Szóval ne igyál alkoholt vezetés előtt. Ja, és mit jelent az, hogy "gyorsan hazavezetni"? Nem jól hangzik. Ha tudod, hogy inni fogsz, akkor ne vezess!
2011. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
kretén
2011. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
idióta.
2011. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Ha hazafelé megállsz fáradtan, éhgyomorra bedobsz egy felest és visszaülsz az agyonfűtött autóba, akkor nem olyan vicces a helyzet. Persze szervezettől is függ.
2011. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, van ilyen szabály, hogy aki csak egy vodkát iszik és gyorsan hazavezet, arra nem vonatkozik a zéró tolerancia...


Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni?


Amúgy a kérdésre egyetlen esetben lehet igen választ adni:

ha bringával vagy, és nem ülsz fel rá, csak tolod, mert onnantól kezdve gyalogos vagy, és nincs olyan szabály hogy gyalogos nem mehet részegen az utcán. Igaz akkor már nem is számítasz vezetőnek :P


Hazavezetheted a barátnőt, kutyát, stb... de járművet nyílván nem.

2011. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem! Max az áramot vezetheted, de az autót nem! (Hülyekérdésre, Hülyeválasz)
2011. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lucky22 válasza:

Szia!


Nekem 2008 telén volt egy balesetem, amelyet egy részeg sofőr okozott. Nem egy korty vodka volt benne, hanem a vérvizsgálat kimutatta, hogy kb. 5 sör ereje.

Azt elmondanám neked, hogy én akkor mit éreztem...addig imádtam autót vezetni szinte ki sem lehetett robbantani az autóból...ha tettetem volna, akkor még az ajtóig is azzal mentem volna, mert annyira szerettem autózni! De utána minden megváltozott, mert azt hittem, hogy minden autós ilyen. Nagyon sok idő kellett ahhoz, hogy újra be tudjak és merjek ülni az autóba és vezessek. Aztán édesanyám unszolására mégiscsak elkezdtem újra vezetni, mert azt mondta, hogy nem szabad félnem a vezetéstől. Ha nem vezetek, akkor egyrészt elfelejtem másrészt mindig elő fog belőlem törni az a rossz érzés! Idővel újra megszerettem vezetni.

Ha te is szeretnél ilyen "maradandó élményt" nyújtani sofőr barátaidnak, akkor "egészen nyugodtan" igyál alkoholt és vezess!!!

Van már jogosítványod???

Hallottál már a zéró toleranciáról?

Ha ezek közül valamelyik válaszod igen, akkor neked nem való jogosítvány!

Ha rám hallgatsz, akkor nem vezetsz!

2011. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!