Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik a valóságban is ilyen...

Létezik a valóságban is ilyen forgalmi irányító lámpa?

Figyelt kérdés

Már régen másik filmbe is láttam, de konkrétan a - Segíts,mumus! - című filmbe a jelenet : [link]

Ha nem indulna a pár másodperces jelenet le is lehet tölteni, de le is írom:

Pirosból zöldbe megy át a lámpa sárga nélkül pedig ott a helye a sárga lámpának is.



2022. márc. 17. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Némelyik országokban igen, pirosról egyből zöldre vált.
2022. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk inkább olyan van, hogy mellé tesznek egy kiegészítő lámpát, ami a piros ellenére is enged egyenesen haladni, csak ugye itt az a szívás, hogy bármikor elaludhat, és onnatól piroson mész át.

Székesfehérvár, Budai út

[link] ,18.4472394,3a,75y,87.92h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxBvCTdd-og589x3sP2HY4Q!2e0!7i16384!8i8192

2022. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is létezik ilyen, de csak gyalogosforgalomra.
2022. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Számos országban nincs piros-sárga fázis, illetve aránylag gyakori még a villogó zöld fázis is a sárga előtt.


Magyarországon nincs olyan háromlencsés készülék, amelynél ne lenne piros-sárga fázis. A gyalosoknak sem, szóval azt nem tudom honnan vette a válaszoló, hacsak nem külföldről írt. (Pár helyen van háromlencsés gyalogos átkelőhelyet szabályozó lámpa, de ott a harmadik lencse vagy visszaszámláló vagy szakaszos üzemű lámpa üzemképes állapotát jelző lámpa, nem pedig sárga fény. )

2022. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én látok három lencsének helyet.
2022. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Ausztriában visszafelé is van sárga - lehet, hogy amit te láttál, ott meg csak visszafelé...

Sőt, Ausztriában még a sárga előtt villog is a zöld, és csak utána jön a sárga, majd a piros.

2022. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Nálunk inkább olyan van, hogy mellé tesznek egy kiegészítő lámpát, ami a piros ellenére is enged egyenesen haladni, csak ugye itt az a szívás, hogy bármikor elaludhat, és onnatól piroson mész át."


Nem az volt a kérdés. Egyébként nem szívás, annyi ráhagyás van keresztező forgalom forgalomirányító készülékeibe, hogy aki szabályosan megy a nyilas zöld szerint és pont akkor aludna ki amikor már túl közel van amikor kialszik (vagy fékezni se tudna a piros előtt már vagy csak nagy fékezéssel tudna megállni avagy lehet nem is látja már mert pont alatta van már mikor elalszik a nyilas zöld) Ha meg a rendőrségi büntetős fotózás miatt lenne szívás, ott pedig protokoll van rá hogy milyen sorozatfelvételt (kvázi videót) kell róla készíteni amiből kiderül hogy szabályosan ment e át.

Egyébként pont ebből a forgalmi szituációból : [link] lehet balra is meg jobbra menni át a piros alatt szabályosan (balra az audi után).

Hol van olyan lámpa ahol a piros után egyből a zöld jön (a filmen kívül a valóságban)? Gondolom, ha van ilyen a valóságban is akkor a zöldből pirosba használva van a sárga átmenet, mert különben értelmetlen lenne a középső lámpa helye.

2022. márc. 17. 14:36
 8/18 anonim ***** válasza:

7: nem tudtad értelmezni a 6-os válaszomat???


Visszafelé van sárga. Tehát a zöld - sárga - piros.

2022. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"7: nem tudtad értelmezni a 6-os válaszomat???"


Azt csak becs szóra kéne elhinnem. Úgy értettem, hogy konkrét "kézzel fogható" példát várok, mint ahogy adtam én is amiről írok. (Konkrét film jelenet amit kivágtam és konkrét google car-os utcakép) Azt nem látom sehol hogy írta volna bárki, hogy melyik országban van ilyen.

2022. márc. 17. 14:47
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, filmjelenet, mint hiteles példa...


Olvasnivaló neked! :-DD


[link]

2022. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!