Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én, mint gyalogos átmegyek...

Ha én, mint gyalogos átmegyek a zebrán, autó átmehet előttem VAGY mögöttem ha már ráléptem a zebrára?

Figyelt kérdés

Elég gyakran tapasztalom, de az a gyakoribb,hogy mögöttem hajtanak át a zebrán.

Szabálytalan amit csinálnak?


2010. nov. 1. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

köteles megállni,hisz leléptél járdáról és ráléptél a zebrára. ezért kell fokozott óvatossággal megközelíteni a zebrát,ha a gyalogos lelép,még idejében meg tudjon az autós állni.

de amint elmentek mögötted,(gondolok itt arra hogy nagy sebességgel)ez azt jelenti h az autós nagy ívben szarik rád.

2010. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha "mögötted" arra gondolsz, hogy amikor már a másik sávban vagy, akkor igen, már továbbmehet az autós, nem kell megvárnia amíg hazamész. Előtted nem mehet át.
2010. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mér akkor meg kell az autóval állni ha a gyalogos a zebránál áll. Ausztriában még 2-3 lépésnyire voltam a zebrától de már az egész kocsisor megállt (kivéve a digók).
2010. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mogotted sem mehet tovabb, egy autosnak meg kell varni mig atersz az uttesten, es jardara lepsz.
2010. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mögötted átmehet, ha már átértél a másik sávba. Mi legalábbis így tanultuk.
2010. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13:20-as, Magyarországon csak akkor kötelező megállni, ha a gyalogos már lelépett a járdáról.
2010. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ma 17:55!

én két éve tanultam kreszt és akkor is még igy volt. de most ugy hallottam ezis változott és ha látod hogy a gyalogos már vár arra hogy átmehessen csak még nem bizonyosodott meg abba hogy elengedik akkor már meg kell állni.

hülyeség de ez van

2010. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 bumbi02 ***** válasza:

hülyeség is, mert megállok motorral, intek neki kézzel h menjen, és nézelődik bután h mit akarok....


amugy meg, mögötted át mehet, de előtted nem mehet át akkor se ha a zebra 20 méter hosszu és te épphogy leléptél, ő meg a tul oldalánál hajt át rajta...

2010. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

18:03-nak:


hát akkor sajnos rosszul tudod. ezt csak a média kapta fel, hogy meg kell állni ha ott áll. (szándék meg hasonló butaságok) Ilyen soha nem is volt a magyar kreszbe és a most hatályos 1/1975 kpm-bm rendeletbe (rendelkezések a közlekedésről, kresz) sincs ilyen.

2010. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ezt jó tudni. ismét egy dolog amit a médiának köszönhetünk és énis bedőltem neki.

köszi az infót.

2010. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!