Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azok akik nagyon rámennek az...

Azok akik nagyon rámennek az előttük haladóra és/vagy tolják is nem félnek attól, hogy ha az előttük haladó belelép a fékbe akkor is ők lesznek a hibásak?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, hogy ha 50-es szakaszon 53-mal megyek olyan közel jön, hogy a motorháztetőt se látni, konkrétan mintha parkolnék. Villognak is, hiába hagyjuk el a harmadik 50-el táblát... Nem tartanak attól, hogy ha én ráugrok a fékre, mert a mellettem utazó épp meg akarja ölni magát, vagy kifut elém egy szarvas akkor belémjön? (csak hogy két szélső esetet említsek) (büntetőfék isten őrizz). A szabály úgy szól, hogy akkora követési távolságot KELL tartani, hogy az előttünk haladó HIRTELEN FÉKEZÉSE ESETÉN is biztonsággal meg tudjunk állni. Minden esetben az lesz a hibás aki rámegy az előtte haladóra.


Amúgy mit várnak? Majd én velük együtt száguldok minden sebességkorlátozást lexarva?


2022. márc. 30. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jelentős része átalkul egy idióta barommá, ahogy beül a volán mögé. Nem kell ebben logikát keresni, mert nincs.
2022. márc. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, de múltkor már olyan ideges volt a mögöttem jövő(pedig kb 60-65-tel mentem városban!!), hogy pirosnál hozzám is nyomta a lökhárítóját, éreztem.

Kiszálltam, egy idegbajos 50 kilós hülyegyerek vezette, kb mint aki be van állva.

Gondolják ha egy virsligumis clio megy előttük, abban csak egy mamika ülhet, nem egy 100 kilós marha. :)

2022. márc. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kojee ***** válasza:
0%
Az egyik dolog, hogy mikor az emberek kocsit vezetnek a fizikai erejük megsokszorozódik, meg azt érzik, hogy legyőzhetettlen, azt mennek mint az ökőr, mert közben a fizika törvényeít nem ismerek vagy elfelejtik erre az időre, és igen idegesítő ha a megengedett sebeséghatár betartása mellett tolják le az embert. Most meg leírom az előző mondatom ellenkezőjét. Rendszeresen kerülők olyan helyzetbe, hogy kb tolom az előttem lévőt. A kocsink városban rövid távon szeret zabálni, de ezt nem szeretem így próbálok takarékosan vezetni=nem szeretek fékezni feleslegesen, de szeretem mikor toló üzemmódban van a motor mert akkor pont 0 a fogyasztás, mondhatni lendületesen haladok. Azt ha az előtem lévő meg szerintem f.szul vezet, állandóan fékez mikor eléri a 42-öt a belső sávban, vagy 200méterre lát egy másik autót, stb. akkor folyton közel kerülök néha, 1,5- 2 m-re. Ezt a távolságot meg aki előttem van simán úgy látja, hogy a seggében vagyok ( ami igaz is).
2022. márc. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem tartanak, te is tudod, kipanaszkodtad magad, reméljük ezzel jobb lett és a frusztrációdat nem büntetőfékezéssel vezeted le ezek után
2022. márc. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Beviz Elek ***** válasza:
42%

Nem félnek. Ha félnének akkor nagyobb követési távolságot tartanának, de azt hittem hogy ez egyértelmű. Hogy lenne-e okuk félni az már egy másik kérdés.


Ha rendszeresen előfordul az ilyen akkor elgondolkodnék rajta hogy vajon tényleg mindenki más hülye csak te nem? Vagy esetleg eőfordulhat hogy benned van a hiba?

2022. márc. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekik így jó . Kész.
2022. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös. Szerinted mit csinálhatok rosszul? mindig a megengedett sebességgel haladok, általában tempomattal. Nem hiszem, hogy ez ok lenne arra, hogy közel jöjjenek. Épp ez a bajom. Ezért kérdeztem itt rá.
2022. márc. 31. 12:21
 8/17 A kérdező kommentje:
2: ugyanez van velem is. Sosem megyek lassaban a megengedettnél magamtól. Aztán mégis beállnak mögém.
2022. márc. 31. 12:22
 9/17 A kérdező kommentje:
3: azt ugye tudod, hogy ha szándékosan nem tartasz követési távolságot és hirtelen fékezéskor belrohansz az előtted haladóba akkor még el is vernének jogosan? Ekkora arcod ne legyen már. Ha látod, hogy szarul vezet és belefékezget akkor meg főleg tartsál távolságot. Te pont nem vagy való az utakra
2022. márc. 31. 12:24
 10/17 A kérdező kommentje:
6-os, már ne haragudj, de nem jó :) nem tehetnek meg ilyet.
2022. márc. 31. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!