Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A minap egy főúton haladva...

A minap egy főúton haladva előttem egy suzukis kanyarodási szándékát jelezve megállt? . Folytátás alul, csak kért kérdőjelet.

Figyelt kérdés

az én sávomban.

Mivel a szembe sáv a védett útvonal, elsőbbséget kellett adnia a szembe közlekedőknek a párhuzamos úton.

Én jobbról kikerültem, amivel, szerintem egy teljesen szabályos manővert hajtottam végre. tehát nem megelőztem, hanem kikerültem, hiszen álló járművet nem lehet megelőzni, csupán kikerülni. Ez nem minősült jobbról előzésnek igaz, tehát szabályos volt a manőver) mivel semmi nem tiltotta, hogy kikerüljem(záróvonal, tábla..stb.)


2010. szept. 14. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
És akkor? Mi a problémád?
2010. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ő balra akart kanyarodni? Amúgy nem is értem mi a problémád, teljesen szabályos voltál. Hisz nem vagy köteles megvárni amíg ő elmegy, hanem jobbról kikerülheted. Csak balról nem szabályos.
2010. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért van itt baj:

"Mivel a szembe sáv a védett útvonal, elsőbbséget kellett adnia a szembe közlekedőknek a párhuzamos úton."


Azt akartad leírni, hogy az előtted lévő jobbra akart kanyarodni, ezért megállt, te meg kikerülted jobbról??

Mert ha igen, akkor jól tetted.

2010. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs balra akart kanyarodni...
2010. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így van, balra akart kanyarodni, át a szembesávon, én meg jobbról kerültem ki.
2010. szept. 14. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Szabályos volt, nem is értjük mi a gond?! Akkor lett volna baj, ha balról előzöd ki.
2010. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De mi a kérdés?????????????????????????
2010. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én egyszer balra akartam és az idióta balról elzugott mellettem...és ilyeneket hagyják közlekedni.
2010. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdőjel az tényleg megvan, csak a valódi kérdés hiányzik. Ha az akarna lenni a kérdés, hogy szabályos-e: igen, szabályos. A balra kanyarodó járművet ki szabad kerülni jobbról, akár többsávos, akár párhuzamos közelekedsére alkalmas az út (ilyenkor nincs felfestve sáv). Egyedül arra kell ilyenkor figyelni, hogy a másik sávban ne jöjjön éppen senki.

Az más kérdés, hogy ha így van, tehát nincs senki a másik sávban, akkor felmerül az, hogy nem tettél eleget a jobbra tartási kötelezettségnek.

2010. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!