Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsőbbsége van itt a jobbról...

Elsőbbsége van itt a jobbról érkezőnek?

Figyelt kérdés

2611

[link]


2022. máj. 22. 10:21
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
De a legtöbb oldalon azt írják, hogy ha nem kifejezetten FÖLD út, akkor mindegy, hogy van-e rajta festés vagy nincs, széles-e vagy sem.
2022. máj. 22. 21:29
 22/45 A kérdező kommentje:
Írtam kresz professzornak, majd bemásolom ha válaszol.
2022. máj. 22. 21:30
 23/45 anonim ***** válasza:
97%

Mi a denének írsz neki? A vaki is láthatja, higy szilárd burkolatú út.

Aki földutat ír, csináltasson szemüveget.

2022. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 MGéza ***** válasza:
96%
KRESZ szerint igen, gyakorlatilag meg van egy olyan érzésem hogy egyszerűen csak a kutya sem törődött a táblák kihelyezésével, 2011-es képeket is néztem, ott sincs egy elsőbbséget szabályzó se kirakva. Van egy gyanúm hogy ezek itt régebben eredendően földutas mellékutcák voltak és akkor nem kellettek, és ez az állapot valamiért úgy maradt. Bár az is lehet a google képeken látszó emberkék miatt nem is lenne értelme, vagy volt tábla de már nincs. :)
2022. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

"Mi a denének írsz neki?"

Mert kíváncsi vagyok az ő véleményére is. Igen, a vak is látja, mégis gyakorlatilag senki sem áll itt meg. Még a rendőrség munkatársai sem, a buszsofőr sem, a kamionos sem, a MPL, GLS sem. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy valóban jobb kezes-e, hanem, hogy mi a véleménye, mennyire balesetveszélyes, és, hogy jó ötlet lenne-e egy tábla oda. Csak érdekel más véleménye is, gondolom ez nem baj, mind-a mellett, hogy természetesen óvatosan közelítem meg továbbra is ezt a szakaszt.

2022. máj. 23. 00:09
 26/45 anonim ***** válasza:
94%
#20 sőt, szinte lámpa is van, ami pirosat mutat, igaz? Kevesebbet herbált kellene fogyasztani.
2022. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
96%

20.! Az elsőbbségnek semmi köze sincs az út szélességéhez.

Ez neked földes út?

[link]

[link]


Ez édes egy komám, beton.

2022. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
13%
27: Vegyél fel távcsövet mert nem irtam hogy földes út. :P Úgy irtam hogy hasonló mintha egy földes út lenne és nem vagyok a komád, picim! :P
2022. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
97%

Valóban nem írtad, hanem azt, hogy majdnem olyan.

Megkeresed nekem a hatályos KRESZ-ben a majdnem szót? Kérlek, légy olyan szó. A vak is látja, hogy beton. És akinek jogsija van, az nem ír olyant, hogy no de ez keskeny, meg hogy nincs útburkolati jel.

Ez minden kétséget kizáróan egyenrangú.

2022. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
24%

29: Egyenrangúnak látszik tábla nélkül, de még sem az külsőleg, mert látni hogy harmad osztályú minőségtelen út, útburkolati jel sincs rajta semmilyen.

A főutak mentén számtalan ilyen pici mellékutak vannak amik nincsenek kitáblázva, meg aztán menjél vissza ahol a traktor megyen, ott is ugyanez a helyzet. Látni hogy teljesen eltér külsőleg a két út, hiába nincs táblázva egyik sem, de látni egyből hogy melyik a főút.


[link] ,20.7277281,3a,90y,263.06h,67.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGSqxN1wkLeVwhySZf0EXPA!2e0!7i16384!8i8192


Vagy menjél még tovább ahol az autó megy, bal oldalt van egy gazdaság, onnan is egy út van, egyből látni hogy mellékút.

Szerintem akkor lenne egyértelmübb, ha mindkét úton útburkolati jel lenne, de igy csak a főúton van útburkolati jel középen.

2022. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!