Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy egyenrangú útkeresztező...

Ha egy egyenrangú útkereszteződésben én jobbra kis ívben kanyarodok, viszont jobbról jön egy autó akkor nekem elsőbbséget kell adnom neki, ugye?

Figyelt kérdés
2017. júl. 11. 15:46
 1/5 anonim válasza:
87%
Nem keresztezitek egymas utjat ugyhogy nem. Kiveve ha olyan keskeny az ut hogy nem fer el a ket auto.
2017. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
előttem pontos választ kaptál.
2017. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
az első jól írja. Akkor kell elsőbbséget adni, ha balra, vagy egyenesen mennél tovább. De azért nem árt ilyenkor balra is nézni, mert lehet, hogy pl neked nem adják meg az elsőbbséget... (tapasztalat)
2017. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szakszerű megfogalmazás, de a lényeget tükrözi:

Az útnak van elsőbbsége, nem a járműnek.

Szóval, ha egyenrangú útkereszteződéshez érve, te jobbra kis ívben kanyarodsz, akkor elvileg nem keresztezitek egymás útját a jobbról jövővel.

De az jöhet a rossz oldalon is, s akkor is elsőbbséget kell adnod. Teljesen mindegy, hogy szabályosan vagy szabálytalanul jön ott.

Pl. járok olyan úton, amelyik 2×1 éppen még szabvány széles sáv, s az egyik irányban végig parkolnak. Nem tartják be az 5 métert sem.

Ha ott jövök, kénytelen vagyok az út bal oldalán menni.

Nem kanyarodhatsz elém. De értelme sem lenne, mert egyikünk sem tud továbbhaladni.

A KRESZ alig foglalkozik azzal, hogy hogyan kell megoldani mások szabálytalanságát.

De lehet egy felbontott úttest is bal oldalra kényszerít, nem kell hozzá szabálytalanul parkoló autó sem.

2017. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Na igen, ilyenkor a józan ész diktálja azt, hogy a jobbra kanyarodó mondjon le az őt megillető elsőbbségről, hiszen a kereszteződésben tuti van hely egymás kikerülésére, míg a szűk utcában nem feltétlenül. És persze vannak fincsi balesetek is, amikor jó lendületesen veszi valaki azt a jobb kanyart, meglátja a szembejövőt, csak már későn.. na olyankor lehet szakérteni, hogy mit is mond a KRESZ és mi a logikus.
2017. júl. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!