Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenrangú kereszteződésben...

Egyenrangú kereszteződésben ha jobbról jön egy autó, aki balra (felém) szeretne kanyarodni, és pedig szeretnék egyenesen továbbhaladni, kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2018. szept. 24. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Neki!


Mindig a jobbról érkezőnek kivéve megkülönböztető jelzést használó jármű és KRAZ!

2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
jobb kéz szabály
2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a jobbról érkezőnek! ne feledd, a kerékpárnak is elsőbbsége van, nem csak a Kraznak..
2018. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem mi zavarta meg a kérdezőt, és nem egyedi eset.

Sokan értelmezik rosszul a kanyarodási szabályt, és rosszul akatják alkalmazni - szerebcsére ez a KRESZ-t tanulókra jellemző, mire jogosítványa lesz megtanulják.

A kanyarodási szabály általában az egymással szembe érkező, azonos helyzetű (mindkettő főúton, vagy mind a kettő mellék uton haladó) jármüvek elsöbbségét szabályozza, abban az esetben, ha nincs erősebb stabály, és a jobbkéz szabály erősebb, ha a jobbról érkezőnek elsőbbsége van, lényegtelen merre halad, nem a kanyarodási szabályt kell alkalmazni.

Kanyarodási szabály alkalmazására példa, ha egyenrangú kereszteződésbe szemből érkezik két jármű, az egyik egyeneden halad, a másik balra kanyarodik (egyuknek sincs jobbról jármű, így a jobbkéz szabály nem alkalmazható, a kanyarodási szabály igen)

2018. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van.


Megjegyzném még, hogy a kanyarodási szabályt járműtípustól függetlenül kell alkalmazni. Rám már kiabáltak autóból dudálva, hogy miért nem adok elsőbbséget - miközben az autó szemből balra kanyarodott, én meg egyenesen mentem (vagy mentem volna, ha nem vág elém az illető). Nem egyszer, és nem ugyanaz a jármű.

2018. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenrangú útkereszteződésben három eset lehetséges:


1. Egyenesen mész tovább: Csak a jobbról jövőnek kell elsőbbséget adnod.

2. Jobbra mész tovább: Senkinek nem kell elsőbbséget adnod.

3. Balra mész tovább: A jobbról jövőnek ÉS a szemből JOBBRA vagy EGYENESEN továbbhaladónak kell elsőbbséget adnod.

2018. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Ha pedig szinte egyszerre ér a kereszteződésbe mind a négy autó, akkor az megy elsőnek, aki hamarabb ért oda.
2018. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6#

A 3. pontban leírtak nem feltétlenül igazak, vagyis az úgy nem igaz, ahogy írtad, csak abban az esetben, ha a jobbkéz szabály nem alkalmazható (nincs ott harmadik jármű, ami nem szemből érkezik).

A jobbkéz szabály szerint balra kanyarodó is lehet előnyben egyeneden haladóval szemben.

2018. szept. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Ez miért kérdés!

JOBBKÉZ SZABÁLY.

2018. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Köszönöm, még le is pontoztál.

De megsúgom nem én vagyok a KRESZ-hez hülye.

2018. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!