Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóbaleset után hogyan tovább?

Autóbaleset után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly autóbalesetet szenvedtünk a három gyerekemmel mikor mentünk haza a szüleimhez.

Sajnos én hibáztam , ezt el is mondtam akkor a rendőrnek is .

Elől egy gyerek ült neki adtam inni és valamiért ahogy az egyik kezemmel adtam az innivalót a másik valahogy követte lesodrodtam a kavicságyba és annyira megijedtem hogy visszarántottam amit tudom nem szabadott volna ….. de akkor és ott abban a másodpercben így fogtam fel. Kétszer pördültünk meg majd az én vezetői oldalam érkezett a szalagkorlátnak.

Az autót totálkáros lett senkinek semmi baja nem lett . Nem mentem gyorsan mindenki megfelelő ülésben volt bekötve .

De…. És itt kezdődik a de . Ez 1.5éve történt . Azóta nem merek egyedül hazamenni a szüleimhez . És nem merek se autópályán se autóúton menni . Egyszerűen bennem van a félsz mi van ha újra ennyire figyelmetlen idióta leszek és valami történik velünk :( de utasként is félek ha más vezet hosszú úton …..Városon belül nincs gond a hosszú úttal egyszerűen nem tudok megbarátkozni pedig a szüleim se lesznek fiatalabbak és nyilván menni kell haza is :( de baromira nehéz . Lelkileg . Ötlet tanács ? Bármi ? Köszönöm


2022. máj. 27. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem lett volna semmi baj, ha vezetés közben a vezetésre figyelsz. Ha egyedül mész, remélhetően nem vonja el semmi a figyelmed. Figyelj, és nem lesz baj.
2022. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Pszichológus? Ha nem bírsz vele magad megküzdeni, jobb lenne szakemberhez fordulni.
2022. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusnál azt mondta míg nem tudom le ezt és nem vezetek újra én arra addig ez bennem lesz . Városon belül semmi gondom nincs jövünk megyünk . De amint messzebb kell menni jön a pánik ….
2022. máj. 27. 12:57
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkor keress egy JÓ pszichológust, aki ért is a szakmájához!
2022. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
1# pont erre volt szüksége hogy leb@szd! Hülye.
2022. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

vicces, hogy városban, ahol a legveszélyesebb a közlekedés, mersz menni, máshol meg nem

nincs sok tennivaló; gyakorold, feszegesd a korlátokat és/vagy keressél fel másik pszichológust

2022. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy pszichológus tud segíteni ezen.
2022. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

6-os: a gond az, hogy a kérdezönek nem reális félelme van, hanem egy rossz élmény jön elö az azonos helyzetben - ezért nem zavarja a város, mert ott nem történt vele semmi rossz, és ezért fél a városon kívül, mert ott történt vele a baleset.


Kérdezö: Tulajdonképpen az elsö alkalom a legnehezebb, utána egyre jobban megy, mert az újabb utak felülírják a traumádat.

De ha egyáltalán nem megy, akkor tényleg keress meg egy traumatológiára specializálódott pszichológust.

2022. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Bizz magadban és csak a vezetésre figyelj. Ha enni/inni adnál a gyermekeidnek akkor állj meg egy biztonságos helyen. Állítsd le a motort és az autó álló helyzetében cselekedj olyat amiben elözőleg hibáztál.
2022. máj. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:
100%

Ahogy korábban külön-külön is szerepelt a kommentekben, itt két teendő van.

1. Minden baleset vagy majdnem-baleset után át kell gondolni, hogy mit csináltunk rosszul. Ki kell dolgozni egy módosított eljárást és azt begyakorolni. (Mi az ami a gyerekkel kapcsolatban még belefér a vezetésbe, mikor kell félreállni, stb. A gyereket ellátás közben nem szabad folyamatosan figyelni, hanem váltogatni kell a ránézést az előre iránnyal. Ez utóbbit gyakorolni kell, hogy mindig ez történjen, akkor is ha nem gondolsz rá.) Előzetes intézkedéseket kell tenni, hogy a kihívást jelentő helyzet ne alakuljon ki. (Itt: Ez-az bekészítése a gyerekeknek, előzetes itatás, stb.)

2. A lelki oldal. Keress rá erre:

traumatikus élmény feldolgozása

poszttraumás stressz kezelése

Sokféle lehetőség van, válaszd ki a Neked valót.

2022. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!