Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóbaleset után újra autóba...

Autóbaleset után újra autóba ülni? Várom főként olyanok tanácsát akik jártak már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja autóbalesetet szenvedtem. Nem az én hibámból. A szemből érkező sofőr maradjunk annyiban, hogy nem vezetésnek megfelelő állapotban vezetett és átjött a sávomba. Fél frontális karambol lett, pont a sofőr ülésnél talált el. Én vezettem. Egyedül voltam. Szerencsém volt. Lakott területen belül mentem és épp, hogy csak elindultam otthonról tehát max 30-40 km/h val mehettem. Ez jól jött, mert a szemből jövő messze a megengedett 50 km/h felett jött belém. Sajnos a behorpadt ajtó eltörte a lábamat. Darabos combcsont törés.


A problémám az, hogy azóta borzasztóan rosszul érzem magam kocsiban. Néhány hetente kontrollra kell járnom a kórházba. A szüleim visznek fel, de rendesen rosszul vagyok az úton. Egyszerűen minden más autóst potenciális veszélyforrásként kezelek, hiszen sosem tudhatod épp hirtelen melyik fog áttérni a te sávodba és amit lakott területen belül néhány töréssel megúszol, azt nem biztos, hogy lakott területen kívül túl éled... bár amitől még a halálnál is jobban félek, az az, hogy olyan sérülést szenvedek amiből nem lehet felépülni. Gerincvelő sérülés.. agyvérzés...amputáció. Alig 20 éves vagyok. Nem akarnám az életem nagy részét így leélni más hibája miatt.


Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy nem én voltam a hibás... ha én hibáztam volna akkor elfogadnám, hogy “Hülye voltam ez van, legközelebb jobban figyelek”


De így... csak a szemből jövő sofőröket tudom veszélyforrásnak tekinteni.


Szükségem van autóra hiszen azzal járok dolgozni. Van céges busz is.. de nem véletlen, hogy nem azt használom... olyan hirtelen fékezéseket csinál a sofőr, hogy már a baleset előtt is féltem beülni mögé.


Jelenleg viszont ott tartok, hogy sem utasként sem sofőrként nem mernék beülni egyetlen egybe sem.


Nem tudom mit csinálhatnék, hogy elmúljon ez az érzés :(



2021. jún. 29. 22:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, nem hangzik jól, de az a legjobb, ha a lehető leghamarabb visszaülsz az autóba, miután meggyógyultál. Ha hagyod, hogy eluralkodjon rajtad a félelem, akkor soha többé még csak utasként sem fogsz valószínűleg beülni.
2021. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Keress meg ezzel foglalkozó szakembert, sokat segít.
2021. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
Nekem 4 évvel ezelőtt volt egy balesetem. Ugyancsak nem én voltam a hibás. Nem adta meg egy idős nő az elsőbbséget és oldalba talált. Könnyű mellkasi sérüléseim lettek, kórházba nem kellett bent maradnom. Én kb 2 év elteltével mertem egyáltalán kocsiba ülni úgy, hogy kellett mindig valaki, aki mellettem legyen. Előtte egyszerűen féltem még a zebrán is átmenni gyalog, vagy biciklivel. Ha messze láttam feltünni egy autót, nem mertem átmenni a túloldalra. Azt ajánlom neked, ha nem vagy biztos magadban és félsz, ne ülj addig kocsiba, amíg ezt le nem győzöd.
2021. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Én is gondolkoztam azon, hogy valami szakemberhez forduljak, csak az a gond, hogy nem tudom, hogy milyen szakemberhez. Szerintem hagyományos pszichológus nem segít ezen. :(


Pár évvel ezelőtt volt egy nagyon csúnya biciklis balesetem. A 18.-szülinapomon vagánykodni próbáltam aztán végül az lett a vége, hogy fejre álltam a biciklivel. Fél arcomról lejött a bőr és aszfalt mérgezést is kaptam. Akkor is kórházban feküdtem... de valahogy azt pikk pakk feldolgoztam...tudtam, hogy hülye voltam stb... pár hét múlva már biciklin ültem... igaz azóta 2 kézzel fogom a kormányt.


Szóval tényleg sokkal egyszerűbb feldolgozni mindent, ha saját magának okozza az ember :(

2021. jún. 29. 23:39
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer szenvedtem balesetet. Első alkalommal utas voltam, de a sofőrünk vétlen volt. Hátulról nekünk jöttek városi forgalomban, lámpás kereszteződés előtt. Enyhe agyrázkódást kaptam, vonattal hazamentem, otthon lefeküdtem, másnapra elmúlt. Eszembe sem jutott, hogy akár sofőrként, akár utasként ne merjek beülni az autóba. Később egyébként mentem is arrafelé, eszembe is jutott a baleset.

Második alkalommal egyszerűen elaludtam vezetés közben az M86-os gyorsforgalmi úton. Arra eszméltem, hogy a jobb oldali kerekek a kavicson mennek. Hirtelen idegességemben vissza akartam kormányozni az autót az útra, ettől átszaladt a belső sávba, annak a szalagkorlátnak nekiütközött, majd pörögni kezdett, többször ide-oda csapódott a szalagkorlátok között. Szerencsére pont nem jött senki, így más autóval nem ütköztem. Az autó totálkáros lett, én viszont sértetlenül szálltam ki az autóból. Másnap mentem a másik kocsiért (már előtte el volt döntve, hogy azt megveszem), eszembe sem jutott, hogy féljek, amikor beleültem.

Amitől kicsit tartok azóta, azok a hosszabb utak, és különösen a hazafelé vezető részük. Félek az álmosságtól, fáradtságtól. Volt már később, hogy egy két és fél órás út során háromszor álltam félre, mert annyira féltem, hogy elalszom vezetés közben. De azért valahogy hazajutottam.

2021. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Sajnos az én balesetemet pont egy olyan sofőr okozta aki elaludt. Néha lehet, hogy szerencsésen megússza ezeket az eseteket az ember...de nekem nem sikerült. Ilyenkor tényleg úgy gondolom, hogy ha az ember nagyon nem tudja már kontrollálni az álmosságot, álljon meg. Pihenjen. Vagy menjen be egy benzinkútra és igyon egy jó kávét.

Sajnos ezt nagyon kevesen teszik meg. :(

2021. jún. 29. 23:55
 7/24 anonim ***** válasza:
23%

Neked már előtte is túlzott félelmeid lehettek. Nem mersz céges busszal munkába járni, mert olyanokat fékez a sofőr??? Áruld már el, hányszor szenvedtek balesetet, mikor munkába vagy hazafelé vitte a munkatársaidat? Más föl mer szállni rá, csak te nem?

Pszichológus kéne neked, és már a baleseted előtt is kellett volna!

2021. jún. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A baleset előtt azért nem szerettem a céges kisbusszal járni, mert minden zsákfaluban megállt, kerülőt tett stb, ami azt jelentette, hogy fél órával tovább tartott beérni. Másrészt, az meg, hogy a céges sofőrök úgy hajtanak mint az állat kátyúból-kátyúba, nem új keletű dolog volt. Egy konkrét esetben a nyakamat is úgy megrántottam, hogy 3 napig jegeltem és nem egy ember mondta, hogy ha teheti inkább kocsival megy, mint ezzel.


A másik meg, hogy nem hiszem, hogy helyén való az az állításod, hogy engem már előtte is kezeltetni kellett volna. Miért?


Azért mert én megválogatom, hogy ki mellé vagy mögé ülök be? Már ne is haragudj, de ha én valakit nem találok jó sofőrnek vagy megbízhatónak ahhoz én nem ülök be. Szerintem ez lenne a normális.


Pár hete tele volt a TV azzal, hogy egy faszagyerek driftelgetett a városban, beültetett 3 csajszit hátulra és olyan súlyos baleset lett belőle, hogy szanaszét törték magukat és az egyik lány meghalt.



Tele volt a komment szekcio azzal, hogy maguknak köszönhetik, hogy beültek egy olyan sofőr mögé aki láthatóan nem megbízhatóan vezet.


Szóval igen is az a normális ha megválogatod kihez ülsz be. Ez nem kérdés.

2021. jún. 30. 00:25
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezért járok nagy volvoval. Szinte sérthetetlen vagy benne. Ajánlom neked is.
2021. jún. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

9-es, csak annyit kívánok, hogy e tévhited ellenére soha ne ess pofára.


Kérdező, vannak olyan élethelyzetek, amelyekre nincsenek jól bevált viselkedési mintáink. Na ez pont ilyen . Egy szakember sokat tud segíteni

2021. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!