Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán a villogtatásnak...

Autópályán a villogtatásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikor egy kamionsort előzők, a kamionok 3 méterre egymástól mennek és jön egy német prémium kocsi, vadul villog 2 méterre mögöttem. Sosen satuzok le 90re és vágok be 2 kamion mögé, az életem fontosabb ennél. Szerintem mások sem satuznak le. Akkor miért csinálják? Sőt mások ablakmosó folyadékkal, ködlámpával és lassítással "vágnak vissza".
2022. júl. 3. 12:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%

Ha GPS szerint 140-el megyek, akkor nem érdekel a mögöttem jövő. Nem tatom fel, mivel maximum 130-al mehetne.

Ha nem fér a bőrébe, akkor figyelmeztetési fokozatok:

- hátsó ködlámpák

- bal lábbal félpedál, csak annyira, hogy világítson a féklámpa, fékhatás nincs

- hátsó törlő mosó, ha két méterről tol, neki is jut bőven.


És ha elfogy a kamionsor, akkor egy irányjelzést követő lassú komótos lehúzódás, hogy a kamionost se zavarjam azzal, hogy bevágok elé.

2022. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

11-es, te egy igazi okostojás vagy!

Rámosod az ablakod, ezzel megbünteted nem?!



A videót meg rakod fel a BPA-ra, hogy büntető fékeztek előtted.

2022. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként nem értem, ha valaki rád MER villantani, te miért vagy egyszerre a plafonon?!

Gondolom jobbra húzódási lehetőség volt és te elmentél mellette...

2022. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Addig vettem komolyan amíg nem kezdte el írni hogy GPS szerint 135

Csak a szokásos provokatív kérdés

2022. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
#11 milyen figyelmeztetési fokozatok? Tőled csak simán el kellene venni a jogosítványt.
2022. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Amikor autópàlyàn megyek, ès előzèsben vagyok, pl kocsisor, ès utolèrnek, levillognak, meg dudàlnak, egyszerűen kiteszem az indexet jobbra. Ezzel jelzem neki, hogy el fogom engedni, amint lehetősègem van. Főútvonalon, ha biztonsàgos, kiteszem balra az indexet, ès mikor előz akkor fèkkel segïtek neki. Lehet, hogy paraszt, de ha ràgyorsítanèk, màst veszèlyeztetnèk, ha ràfèkezek, meg elvakítom a ködlàmpàval stb, èn is ugyan olyan paraszt lennèk.... Semmivel se lennèk jobb nàla...
2022. júl. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%
Ui: sose büntető fèkeztek előttem...
2022. júl. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
#12 Ha nem 2 méterre lenne, hanem a pályán szokásos 1-2 másodperces követési távolságra, nem mosnám telibe a szélvédőjét. Jogom van akkor ablakot mosni amikor nekem tetszik. Ha ott volt a seggemben, akkor így járt. És ez még mindig humánus ahhoz képest, amit nem mertem és nem is fogok meglépni, egy 50 wattos (fényszóróként amúgy legálisan felszerelhető) LED-bar a középső féklámpa alá. Annak a 6000 lumenjétől még nappal is kifolyna a szeme, de ez már jogilag az előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölés esete, ha a barma feltekeri magát ettől a szalagkorlátra. Az más kérdés, hogy lenne olyan, aki megköszönné, és csak a genetikai hulladék szelektálását végeztem el, de a jog ezt még bünteti.
2022. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
17%

#15 csak nem betalált, sietőske?

Miért is kéne elvenni a jogosítványomat? Büntetőfékeztem? Nem.

Veszélyeztette egy (hozzád hasonló) állat az életemet? Igen.

Egyébként eddig 90%-uk már a ködzárófényt is értette, nem tudhatták, hogy nem fog büntetőfék következni. Csak egy finom utalás arra a ködzárófény, hogy a féklámpa is villanhatott volna, erőteljes fékhatás kíséretében.

Jogom van megvédeni a saját testi épségemet az ilyen vezetésre alkalmatlan szociopatáktól. Az nem opció, hogy beszorítsam magam cipőkanállal a 90-el vonatozó, 5-6 méter távolságot tartó kamionok közé. Remélem egyszer te is viszontlátod magad a "civil pofátlan(tan)ítás" sorozatban.


Egyébként ha lenne kamerám, már csak a dokumentált 2 méterről tolásért is eljárás indulna. Ha lesz kamera, menni is fognak a felvételek a megfelelő helyre...

2022. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

Nehez ügy ez a palya dolog. Az emberek 99,99%-a nem az elmenyert megy rá, hanem azert hogy eljusson A-bol B-be. En sem szeretem ha le akarnak tolni, de azt gondolom, hogy nem ez az a terep, ahol nevelni kéne a masikat.

Meg kell tanulni ignoralni, nincs mese.

Van sok allatfaj, pl a sporolós 110-es, aki akkor sem lepne oda neki meg a 3 savoson sem a legbelsőbben, ha atomhordozó nehezbombazó szallna le mögötte jelentős sebessegkülönbseggel közelitve.

Tempomat majmok, akiknek mindegy, hogy 3,5 perc egy előzes, jolvanazugy nem nyulok a kis pöcökhöz sem elvből.

Ideges kelet europai, aki pont ugy megy, hogy kenyelmesen gyorshajtson csekkveszely nelkül, de a k.rva anyjat mindenki masnak. Legyen eleg, igy is bűnözök...

Mind a 3 típus lehet tök ok, ha alkalmazkodna kicsit. A kopasz az x5-ben igyis ugyis le fog előzni, a kerdes csak h lesz e kardozas e közben.

Aki meg nagyon szeretne leckeztetni, az elgondolkodhatna azon, hogy ha mas ugyan ezt csinalna a felesegevel, gyerekevel anyjaval apjaval stb....

2022. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!