Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek ezért?

Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés
Pár napja történt. Jobbra akartam kanyarodni, már álltam a kereszteződésben. Mögöttem jött a mentő, villogva. Pár másodpercre "lefagytam", azon gondolkodtam betudok-e hajtani már vagy sem, végül ő ledudált én pedig végül elindultam egyenesen, majd visszafordultam. Annyira rosszul érintett, úgy szégyellem magam, de ahogy ledudált már ott sem voltam. Ismeretlen helyen vezettem és nem tudtam, hogy megtudok-e fordulni. Mindenesetre tudom, hogy hibáztam... Már nem is tudom, hogy csak villogott - e vagy szirénázott-e. Lehet ebből büntetés, azon kívül, hogy szidom magam e-miatt napok óta? Köszönömszépen a válaszokat .
2022. aug. 11. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne?
2022. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Illetve nem voltam benne biztos, hogy beakar hajtani vagynkiakar kerülnibazért sem indultam el egyből.
2022. aug. 11. 17:47
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem lesz bünti és nem is kell ezen facsarnod magadat. Mindenki hibázik, szeresd magadat és engedd meg, hogy hibázz. Sokkal boldogabb leszel. Az meg a másik, hogyha nagyon rá vagy állva, hogy ne hibázz, akkor többet fogsz hibázni, mintha nem törődnél vele. A lényeg, nem lett baj, megy tovább az élet.
2022. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krwkco ***** válasza:
98%

Ha az ember nem tudja, hogy merre térjen ki, akkor jobb ha nem mozdul. Jobb, mintha félreértik egymást a mentővel és összekoccannak.

Nem tudtad, hogy mit tegyél, merre akar menni a mentő, elfér-e. Ő a dudával utasított, hogy hely kell neki és előrementél. Ez nem egy katasztrófa. Történhetett volna gördülékenyebben is, de csak ennyiről van szó.

2022. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Az nem hibázik, aki nem vezet soha.

Nem történt semmi, nem okoztál kárt, sérülést és nem tartottad fel a mentőt sem ezer évig.

2022. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 B2man ***** válasza:
97%
Még a jobbra kanyarodással sem hibáztál volna...
2022. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy olyan dolog, ami egyéni mérlegelés alá esik. Mert ugye a pirosba nem mehetsz be, az szabálytalan. A megkülönböztető jelzést használó járművet nem akadályozhatod, metr az is szabálytalan. De a valóságban nem szólnak érte.

Én hasonló szituban voltam nemrég, három sávból kettő tömött volt a pirosnál, egyedül én akartam jobbra fordulni. Mentő szintén jobbra, mikor beállt az én sávomba, vészvillogóval bekúsztam a piros alá, de úgy sem fért ki, így teljesen kifordultam jobbra hogy elengedjem. Nekem jobbra a sor elején egy rendőrautó állt, ránéztem hogy akkor most mi van, ő biccentett, és intett hogy menjek tovább.

Tehát ez egy elég érdekes szitu, de nem csak az ellenséget és a bírságoló mumust kell látni a rendőrökben.

2022. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

7: na ne idegelj.... átmehetsz a piroson ha mentőt kell elengedned!!!

Záróvonalon is átmehetsz, forgalom elől elzárt területen is... vagy mi az a csíkos terület amire nem szabad rámenni amúgy.

2022. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről marha gyorsan szokj le, hogy a hibáidon kattogsz! Hosszútávon vezetésre alkalmatlan leszel tőle, mert elvonja a figyelmedet.

Másfél hónapja vezetek, én is hibáztam már 1-2x, levontam a tanulságot és másképp csinálom, hogy legközelebb ne forduljon elő. Ennyi!

2022. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nyolcas? Linkelnéd az ide vonatkozó KRESZ szabályt?

Amíg keresed (bár úgysem találod) addig olvasgass egy kicsit.

[link]

2022. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!