Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 90-es útoszakaszon én úgy...

Ha 90-es útoszakaszon én úgy döntök,hogy 60annal megyek(semmi nem indokolja) azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 16. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
ha feltartod a forgalmat akkor igen
2022. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

2x2 sávon valószínűleg nem. 1x1 sávon valószínűleg igen. Vagyis büntetni nem hiszem, de figyelmeztetést kapnál.


A kresz nem beszél alsó sebességhatárról (sajnos...), de ahogy elhangzott, arról van szó benne, hogy indokolatlanul nem tarthatod fel a forgalmat.

2022. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha a lassú haladással veszélyes helyzetet teremtesz (mert igen, ilyen is van), akkor megbüntethetnek.
2022. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

25. § (2) (...) lassan haladó járművel - ha az út- és forgalmi viszonyok lehetővé teszik - szorosan az úttest jobb széléhez húzódva kell haladni. Párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten a jobbra tartásra a külön szabályok (36. §) az irányadók.


26. § (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


Ha ezeket betartod, akkor nem, egyébként igen.

2022. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha az út- és látási viszonyok nem indokolják, akkor megbüntethetnek, de sok esélye nincs, hogy lát rendőr és utánad megy, megállít. Ami inkább érdekelne, hogy miért csinálnál ilyet? Magadat és másokat is veszélyeztetheted ezzel.
2022. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
indokolatlanul lassú haladás gumiszabály, erre vagy ráhúzzák, vagy nem
2022. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom az lehet a háttérben, hogy úgy lett meg a friss jogsi, hogy a kedves oktató nem nagyon vitt országútra, így szokatlan a sebesség. Ez esetben azt javaslom, vezess úgy, hogy ott ül egy tapasztaltabb sofőr az anyósülésen. A jogosítvány nemcsak a lakhelyed köré, meg nemcsak szép, napos időre szól. Megértem, hogy elsőre ijesztő, de hamarabb belejössz, mint hinnéd, és a közlekedés amúgy is egy dinamikus, rugalmas dolog, egyik motoroktatóm azt mondta mindig, ez olyan, mint a tánc. Néha keringő, néha csárdás, de csak úgy lehet csinálni, ha felveszed az aktuális ritmust.
2022. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7: Hogy tudsz ilyesmiket feltételezni a kérdezőröl, aztán meg ódákat irni? :D
2022. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Nem feltételeztem semmit, csak megosztottam egy gondolatot, várva, hogy a kérdező megerősíti vagy megcáfolja, mert eléggé lakonikus a kérdése. Biztos jobb lett volna, ha elkezdem sértegetni, ugye? Itt asszem az a szokás.
2022. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: Nálad meg az a szokás, hogy csak találgatsz.
2022. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!