Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autópályára felhajtást...

Az autópályára felhajtást követően az első matrica ellenőrző kapu csak akkor fotóz le, ha még nem vettem pályadijat, de miután megvettem akkor már törli az adataimat?

Figyelt kérdés

Tudom persze hogy 60 percen belül kell megvenni, csak azt akarom tudni hogy az adataimat aztán törli a rendszer, vagy meddig tárolja?

Meg ha előtte megveszem a pályadijat mielőtt felhajtok a pályára, akkor nem veszi fel az adataimat, vagy minden autót rögzit a rendszer aki a pályára hajt?

Meddig tárolják az adatot?


2022. szept. 5. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen tárol szerintem, csak ha nincs matrica, meg a bírság is.

Szerintem olyan egy hétig simán elrakhatják az adatokat, de akár hosszabban is.

2022. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: Értem, köszi! :)
2022. szept. 5. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Kétlem, hogy tárolnák. Főleg fotót/videót többszázezer autóról hetekig.


Rendszám alapján csinálnak egy gyors ellenőrzést, és ha nem stimmel valami, azt tárolják.

2022. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Rendszámfelismerés, idő, dátum, hely, irány, és egy excel táblában az idôk végéig elfér...passz
2022. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tenyleg van 60 perces szabaly ? En volt hogy atmentem reggel hollandian es csak este jutott eszembe hogy kellett volna ticketet venni, ugyhogy neten megvettem de nem lett belole semmi, tobbszor is csinaltam ilyet, osztrakoknal is volt hogy egy jo darabig mentem palyan mire tudtam venni ticketet es ott se vett kina rendor meg nem jott buntetes
2022. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez így volt sok évig 5#, de mivel aznap a 98% megvette a matricát, alig volt a bírságból bevétel.

Erre Orbán azt találta ki, hogy akkor legyen óránként a bírságolás, ne a nap végén, és így a 95%-ot durva bírsággal meg lehet dobni.

2022. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: De Hollandiában ingyenes az autópálya használata 3,5 tonnáig.

Cseheknél is talán 60 perc van.

2022. szept. 8. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 3,5t felettivel jártam hollandban, az összes többi országra automata útdíjfizető volt, osztrákban mentem személyautóval és ott volt ez hogy nem tudtam matricát venni mert hegyeshalomnál nagy dugó volt szóval kishatáron mentem át, neten meg valamiért nem tudtam venni matricát, szóval úgy 2 órán át kb semmi nélkül mentem (autópályán legalább 1 órát), ilyenkor ha gond lenne úgy tudom a rendőr beáll eléd és lekísér és ott a helyszínen büntet meg.


#6 hát ez szomorú :(

2022. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!