Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vagyok a hibás vagy a...

Csak én vagyok a hibás vagy a balesetben résztvevő másik sofőr is?

Figyelt kérdés

Pár nappal korábban egy közlekedési balesetben vettem részt.Személyi sérülés nem történt.Sajnos nagyon nehezen tudjuk megítélni a valós hibást az ügyben így kérném a segítséget.


A baleset egy egyenrangú kereszteződésben történt.Közel 40 km/h sebességgel közlekedtem az adott szakaszon.Egy nehezen belátható útrol, jobb irányból jött a másik sofőr,egyenesen akart volna tovább hajtani, amikor észrevettem az autót balra rántottam a kormányt és próbáltam fékezni de sajnos a baleset megtörtént.

Ezután értesítettem a hatóságokat.Emlékezetem alapján a másik sofőr sebessége nagyobb volt mint az enyém.Nem szeretnék kibújni a felelősség alól de nem is szeretném az egész balesetet elvinni mint 100%-os okozó.Az útszakasz ahol jöttem nehezen volt belátható (nekem jobb neki bal) így nem értem a másik sofőr által megválasztott sebességet amikor behajtott az útkereszteződésbe.Amin én hajtottam az egy kétsávos út volt az övé csak egy.Tudom hogy minden amit a sofőr vétett azt én nekem is sikerült.(Nem körültekintően behajtani a kereszteződésbe,nem megfelelő sebességet megválasztva).Ilyenkor lehet valmit nézni hogy tényleg nem csak én vagyok a hibás vagy csak rosszul itélem meg a dolgokat és csak az én hibám a baleset?

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. febr. 28. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A baleset bekövetkeztéért - az elmondásod alapján - kizárólag te vagy a felelős.

Az adott kereszteződésben elsőbbséget kell adnod. Nem kifogás az, hoyg nem vagy nehezen belátható, hiszen ebben az esetben olyan sebességgel kell a kereszteződést megközelítened, hogy meg tudj róla győződni, kell-e elsőbbséget biztosítanod a jobbról érkező számára.

Hogy ő milyen sebességgel érkezik, az számodra teljesen mindegy, a baleset szempontjából is lényegtelen - kivéve, ha olyan jelentősen túllépi a megengedett sebességhatárt, hogy azzal már megtévesztheti a többieket. Ez mondjuk 150km/h körüli tempónál elfogadható lenne, de nyilván nincs szó ilyenről.

Nem megfelelően választottad meg a sebességedet, nem adtál elsőbbséget. Te vagy a felelős.

És ilyen esetben a legrosszabb megoldás az, hogy elkezdesz kibúvót keresni... Inkább azon gondolkozz el, hogy hol hibáztál, hogyan tudod a jövőben elkerülni a hasonló baleseteket.

Gondolj csak bele, a hirtelen balra rántott kormány akár további, súlyosabb következményekkel is járhatott volna, de akár maga az ütközés is.

2022. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben te vagy a hibás, ebben az esetben nincs szó megtévesztő sebességről sem, az 50-es táblánál kb.90+ nál lenne. Ezt utálom a legjobban, amikor próbálnak kibújni a felelősség alól az ilyenek. Már idegesít.
2022. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért mondod, hogy neki kellett volna jobban megválasztani a sebességét. Te magad írod, hogy nehezen belátható jobb kezes utcához érkeztél 40-el! Neked kellett volna lassítani, meggyőződni a biztonságos tovább haladásról.

Gondolom a kétsávos út nyújtotta csalóka felsőbbrendűségi érzet miatt történt a baleset, de a hibás csak te vagy.

2022. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

hogy ki mennyivel közelítette a kereszteződést, teljesen mindegy...nekimentél egy jobbról érkezőnek..ő lehet, hogy jó belátta a jobb oldali útszakaszt, minek nézzen balra..


Sajnos tiéd a felelősség...ugyanis itt csak te mondtad el a szitut, érdekelne a másik fél is..majd a vizsgálóban kiderül.


Amit fizetsz: bírság, kárkifizetés, bánatpénz..

2022. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a rálátás ennyire korlátozott, akkor az a 40-es tempó brutál sok. Dinamikusan vezetek, de nem hinném, hogy bármilyen jobbkezesbe bele mernék menni 40-nel, minimum a balról érkező fittipaldik miatt visszaveszek a tempóból.



Szóval ha nem közel álló helyzetből indultál neki, teljesen felesleges elkezdeni feszegetni a másik sebességét. Ha pedig igen, megálltál és így sem láttad, akkor ott legalább 90-100-as nagyságrendű tempóval kellett jönnie egy űrhajónak.

2022. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ-ben találsz olyant, hogy miképpen kell eljárnod szabálytalanul közlekedő esetében? Mondjuk, az hogy nálad gyorsabb volt, még nem szabálytalan önmagában.

Egyenrangú útkereszteződésben a jobbról érkezőnek van elsőbbsége, a továbbhaladásának irányától függetlenül.

Nincs olyan, hogy ha gyors, akkor nem, ha rossz oldalon közlekedik, ha tolatva halad nem jár neki az elsőbbség.

2022. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A sebességet emlegeted...

Ismerősnek úgy vették el a jogsiját, hogy ő ment a főúton a karambolkor. Ja, csak 90%-os sebesség túllépéssel.

A jog szerint erre nem kell számítani.

De az hogy te mentél 40-nel, a másik meg 48-cal, az lényegtelen.


Jobb kéz felől jött, elsőbbsége volt, az elsőbbség meg továbbhaladási jog.

2022. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló balesetben volt részem pár napja, én voltam akinek nem adták meg az elsőbbséget így rendőrt hívtam azért, hogy szakember beszélje meg a dolgokat és ne maradjon nyitott kérdés, nomeg a károkozó már gondolatban karosszéria boltban vette a tuning kiegészítőket az én kontómra :) Szóval nem volt kedvem a harchoz, nagy nehezen kijöttek a redőrök bár nem sok kedvük volt.



Igen, te vagy a hibás, a jobbról jövőnek nem kellett arra számítania hogy balról valaki jön.


Tudom, nehéz elfogadni a hibát, az én balesetemben is a vétkes fél a végén már ki volt borulva hogy de ő "megadta az elsőbbséget csak pont jött jobbról egy autó" "a taxis még átfért, ő sem akart lemaradni" "nem dudáltam megfelelően!!" és a végén tényleg már meg volt győződve az igazáról, ő volt a szenvedő alany az igazságtalan világban.


Sajnos nincs így.. Jobbról jött, te megadod az elsőbbséget.. Mindegy hogy piros autóval jön, vagy kékkel, vagy kerékpárral, vagy hegedűt visz a hátán, lényegtelen, elsőbbség adási kötelezettséged van, ami azt jelenti hogy nem kényszerítheted hirtelen fékezésre irányváltásra. Ha ő simán beléd rongyol fék nélkül nem hibás, mert te nem keresztezheted az útját.


Hiba akkor róható fel, ha a másik megtévesztően érkezik, tehát például lekapcsolt lámpákkal éjjel, vagy őrületes tempóval (városban 100+ és hasonló)

De neked kétszeri odapillantással kell meggyőződnöd a másik sebességéről, tehát nem úgy hogy messzinek tűnik mehetek és megyek. Azért, mert egy motorkerékpáros esetén mivel 1 lámpája van lehet csalóka, és közelebb lehet mint aminek látszik, ekkor megölöd szegényt.


Szóval ez a baleset jó példa arra hogy figyelned kell, jobban mint idáig. A kárt viseled, ez egy ilyen sport.

2022. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyenrangú kereszteződésbe pont úgy kell bemenni mint ahol az elsőbbségadás kötelező tábla van.

SZükség esetén akár meg is kell állni.

Te vagy a hibás 100 %-ban.

2022. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

A bírói gyakorlat szerint, ha az elsőbbséggel rendelkező fél olyan mértékben megsért egy bármilyen KRESZ-szabályt (pl. gyorshajtás), hogy emiatt a másik fél nem ismerheti fel, hogy ott neki elsőbbségadási kötelezettsége keletkezik, akkor akár még a teljes felelősséget is átháríthatják arra, akinek amúgy elsőbbsége lett volna. Pl. a már említett extrém gyorshajtás is ilyen, vagy egy enyhébb gyorshajtás beláthatatlan helyen, vagy a gyalogos viselkedése miatt bekövetkezett gázolás zebrán, stb. Olvastam már részletes leírásokat ilyesmi bírósági ügyekről.

Ha történt helyszínelés, és a rendőrség megállapította a másik fél olyan mértékű gyorshajtását, ami miatt te nem vehetted észre időben, akkor próbálkozhatsz a biztosítónál. A te gyorshajtásod mindenképpen ellened szól, meg a jobbkézszabály be nem tartása, de nincs kizárva, hogy a másik fél felelősségét is megállapítják. A rendőrség által kiszabott büntetést persze ez nem csökkenti, csak a másik fél is kap gyorshajtás miatt egy csekket, de ha ez megtörténik, az alapján már a KGFB-biztosítójától tudsz igényelni némi pénzt, ha a két biztosító úgy egyezik meg, hogy mondjuk 20 %-ban a másik volt a vétkes. Az is valami lenne.

2022. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!