Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell egyirányú utcából...

Miért kell egyirányú utcából balra kanyarodásnál az úttest bal szélére húzódni?

Figyelt kérdés
Értem, hogy azért mert így van a kreszben, és mindig be is tartom, csak egyszerűen érdekel a miértje.

2022. szept. 28. 16:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
#10 Vizsgán azért bukna meg, mert nem sorolt ki balra. Ettől függetlenül ha tőled nem tudnak jobbra elmenni, az nem gond, vagy nem tudom, te még csak kvázi kétsávos egyirányúban jártál? Legtöbb egyirányú végén ha nagyon balra sorolsz, akkor is max egy motoros fér el jobbra.
2022. szept. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 MGéza ***** válasza:
0%
Sok olyan van, ahol az úttorkolatban simán be tudnak állni melléd ami akkor is szabályos ha nem kétsávos. Ebben az esetben igen, ha nem húzódsz balra, akkor indokolatlanul feltartod a forgalmat.
2022. szept. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Ez sok mindentől függ, de jókat írtak az emberek. Viszont felénk van egy olyan egyirányú út, melyből ha balra kanyarodok egy parkolóba jutok.

Ott nem tudom ezt megtenni, hogy teljesen balra húzódok, mert akkor nagyon kis ívem marad a kanyarodásra az út geometriája miatt. Láttam már olyat, hogy majdnem csattantak az aki az egyirányú ból balra, és az aki a parkolóból balra jött ki, és nem azért mert nem adta meg az elsőbbséget az aki a parkolóból jött (neki van ott tábla) hanem mert aki ment be a parkolóba nagyon kihúzódott balra, a másik már túlcsorgott a kereszteződésben, és ezért.

Végül tolatott mindkettő.

Pl.én ott nem húzódok ki balra.Kicsi is a forgalom, szűk is az utca,nincs jelentősége, ha balra húzódnék sem férne el mellettem senki.Persze minden eset más,de ilyen is van.

2022. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%
#10 Akárhogy csűrjük csavarjuk, ez továbbra is forgalmi ok és továbbra sem indokolatlanul tartod fel a forgalmat, hanem azért, mert balra akarsz kanyarodni. Ez nem feltartás ez egy szimpla forgalmi szituáció amit a mögötted érkezőnek kell kezelnie.
2022. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 MGéza ***** válasza:
0%
#14: Hát, ha szerinted balra és jobbra ugyanolyan gyorsan lehet kanyarodni teszem azt alárendelt útról mondjuk egy több forgalmi sávosra, akkor nem akarom tudni, hogy mennyit vezetsz forgalmasabb helyeken.
2022. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Azért, mert balra kanyarodsz. Azt pedig nem a világ túlsó feléről teszed meg. Gyalogosként sem úgy mész át a tőled balra lévő zebrán, hogy először elgyalogolsz a járda jobb szélére, majd hajtűkanyarral ráfordulsz a zebrára...
2022. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

#15

Köszönöm a mellébeszélést,mert hogy szó nem volt jobbra kanyarodásról.

A tény továbbra is az, hogy ez nem feltartás ;)

2022. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 MGéza ***** válasza:
21%
#17: Értem. Akkor te az a fajta hülye vagy aki jobbról kanyarodik balra mert csak és szerinte ez nem a forgalom akadályozása? Szóval torlódjanak csak mögötted mert te a jobbról jövő forgalom miatt nem tudsz balra kanyarodni?
2022. szept. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
19%

#18 Attól, hogy pocskondiázol te mocskos féreg, még nem leszek az a fajta :)


Ellenben nem is kapok agyvérzést, ha valaki mellett nem tudok jobbról elhaladni és meg kell álljak 3 másodpercre ;)

2022. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
#18 És továbbra sem a forgalom akadályozása, csak a hozzád hasonló türelmetlen nyomorultaknak kellene megtanulni, hogy mások is léteznek az utakon rajtuk kívül ;)
2022. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!