Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell egyirányú utcából...

Miért kell egyirányú utcából balra kanyarodásnál az úttest bal szélére húzódni?

Figyelt kérdés
Értem, hogy azért mert így van a kreszben, és mindig be is tartom, csak egyszerűen érdekel a miértje.

2022. szept. 28. 16:02
1 2 3
 21/23 MGéza ***** válasza:
13%

Jó. Akkor most meséld el ha ennyire okos vagy hogy mi a forgalmi okból megállás? Mert az nem az hogy nem sorolsz be, ha ott a hely. Kisteherautó pernamens kivétel lehet, hiszen balra kihúzódva esetleg nem tud megfelelő ívben fordulni.

Nem az agybajról van itt szó, kimondottan türelmes vagyok vezetés közben. Ettől a felfogástól leszek ideges,hogy ez egy forgalmi helyzet.Az nem baj hogy akár több járművet is feltart aki így kanyarodik, a forgalom lendületét veszti? Gondold már ezt végig egy forgalmasabb városban egy-két zöld elérése, torlódás elkerülése múlik a szabály követésén. Csak pár ilyen onnan kanyarodok ahonnan akarok alak kell és megáll a forgalom.

2022. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
31%

Ez a forgalmi okból megállás, ezen nincs mit magyarázni.


Nem feltartás, nem besorolás, hanem megállás forgalmi okból, hiszen az elsőbbségadási kötelezettségednek adsz eleget.


Az meg, hogy a forgalom lendületét veszti, hát na bumm, ezért forgalom, mert nem egyedül vagyunk az úton, hanem folyamatosan kialakult és kialakuló helyzetekhez alkalmazkodva vezetünk.


A zöld sem elfogadható magyarázat, ha nem férsz át hát nem férsz át.


Na meg ha már zöld elérése... Torlódás pont a türelmetlen parasztokból alakul ki, akik ahelyett, hogy megvárnák a következő zöldet, mindenképpen átfurakodnak 2-3-an. Csak ezzel pont a másik irányú forgalom elől veszik el a helyet, ahol a másik szintén nem fog ezért átférni, és ezt halmozzák körről körre.

2022. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 MGéza ***** válasza:
67%
Hát pont nem az, akkor lenne az, ha nem tudnál balról balra kanyarodni. Ha tudsz, akkor meg szabálytalan kanyarodás ha csak, mert én onnan kanyarodok és kész. Nem tudom mit nem értesz ezen.
2022. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!