Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hátrafelé is ugyanúgy negy az...

Hátrafelé is ugyanúgy negy az autó, mint előre?

Figyelt kérdés
Pontosítom a kérdést: ha én orral beállok merőlegesen egy parkolóba, ugyanabba az irányba ahogy beálltam, kitudok tolatni? Tehát ugyanúgy, ugyanazon az íven, csak visszafelé hátra menetben. Leírná valaki ennek a "fizikáját"? Köszönöm!
2022. nov. 4. 09:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*megy
2022. nov. 4. 09:40
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Pont azon az íven nem fogod csinálni, mert megeszem a kalapom, ha ugyanakkora sebességgel, ugyanazzal a kormánymozdulattal meg tudod csinálni visszafele, amit csináltál. Már csak azért is, mert egész máshogy nézelődsz, akár hátrafordulva, akár tükörből tolatsz.


Gépészetileg rükvercben ugyanaz az áttétel, mint egyesben, de gondolom nem mindig egyesben állsz be a parkolóhelyre, hanem kettesben.

2022. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Hátra felé kisebb ívben tudsz kanyarodni, így esélyes, hogy ki tudsz állni.
2022. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

ha merőlegesen beálltál, akkor igen, ugyanúgy ki tudsz tolatni, az ív már lényegtelen.


Az áruházak parkolóiban pont így megy a buli.

2022. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem extrém sebességgel mész és nem kúszik, nem csúszik a gumi, akkor ugyanazon az íven fog kanyarodni.
2022. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Oké nem is az a lényeg, hogy pontosan "ugyanaz" az ív legyen. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha orral betolatok pl egy szűk helyre, akkor onnan ugyanabba az irányba ki is tudok tolatni a-nélkül, hogy bárminek neki mennék.


Tehát a kifelé tolatáshoz kell-e több hely, mint a beálláshoz. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöldecske.

2022. nov. 4. 14:08
 7/14 A kérdező kommentje:
Ui. nincsmég jogsim, ezért kérdezem itt mert nekem olyan, amikor apa tolat kifelé, hiába ugyabarra megy kifelé ahogy be, mintha több hely kellene neki a hátramenethez.
2022. nov. 4. 14:12
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Orral betolatsz? Hm...


Ahogy írtam, ha lassan mész és nem csúszik, nem kúszik a gumi, akkor ugyanolyan kormánzállásnál ugyanazon az íven fog kanyarodni.

2022. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi elírtam 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2022. nov. 4. 16:36
 10/14 anonim ***** válasza:
A merőleges az a párhuzammal egyenlő.
2022. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!