Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hátrafelé is ugyanúgy negy az...

Hátrafelé is ugyanúgy negy az autó, mint előre?

Figyelt kérdés
Pontosítom a kérdést: ha én orral beállok merőlegesen egy parkolóba, ugyanabba az irányba ahogy beálltam, kitudok tolatni? Tehát ugyanúgy, ugyanazon az íven, csak visszafelé hátra menetben. Leírná valaki ennek a "fizikáját"? Köszönöm!
2022. nov. 4. 09:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag nem biztos, mert ha nem ugyanúgy kormányzod, akkor más lesz az ív. Miért fogod máshogyan kormányozni? Azért, mert az autó hátulját nem látod annyira jól. Nálam például volt, hogy szabálytalanul beálltak mögém parkolóban és hiába tudtam volna egy íven elférni mellette, nem vállaltam be, mert nem éreztem, hogy mikor fogunk összeérni.
2022. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
26%
Baromi egyszerű. Befele menet 1-esben/2-esben kormányzol, fékezel, megállsz. Kifele menet csúsztatod a kuplungot, kormányzol, kiállsz. Ez a két ív sosem lesz pont ugyanaz. Kezdjük ott, hogy az autón a hátsó és első kerék nem ugyanazt az ívet követi, mivel csak az első tengelyt kormányzod, az elindulás, kuplungcsúsztatás mértéke ha nem is veszed észre, függ attól, hogy első/hátsó meghajtású-e az autó, és még ha minden teljesen szimmetrikus lenne, akkor sem tudnád te ugyanazt a mozdulatsort reprodukálni visszafele. Ha be tudtál állni, ki is lehet állni, ez tény. Ha nem mész át két pocsolyán/homokos gödrön, ami jelezheti a kerekek útját, még csak nem is fogod látni, hogy mennyiben tér el az oda meg a vissza ív. De kit érdekel? A lényeg, hogy beálltál és kiálltál...
2022. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

Azért kell apádnak több hely, mert hátrafelé nem lát olyan jól, mint előre. Az autó hátulját nehezebb centizgetni, főleg ha tolatóradar sincs.


Amúgy valamelyik újabb S mercinél láttam ezt, mint extrát. Egy elrontott manővert vissza tud játszani pár métert, pontosan ugyanazon az íven.

2022. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Valószínűleg azért tűnik úgy, hogy kifelé tolatáskor több hely kell, mert apád úgy csinálja ahogy az oktatáson tanítják. Nekem is úgy tanította az oktató, hogy csak akkor kezdem el tekerni a kormányt amikor az autó orra is kiért a 2 autó közül. Ezt azért oktatják így, mert így biztos hogy nem húzod meg a melletted álló autót, miközben hátrafele figyelsz. Ez kezdőként még így okés.

Ha belegondolsz, mikor beállsz orral, olyankor mikor már a két autó között vagy, még akkor sem teljesen egyenes az autó. Ugyanezt az ívet lenne célszerű követni akkor is mikor kiáll, csak sokan nem merik addig tekerni a kormány, amíg ki nem ért az autó orra. Nincs ezzel baj, csak így nehezebb kiállni és nem ugyanazon az íven kanyarodsz.

Szóval, igen kitudsz.

2022. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!