Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is van/volt úgy ha ködben...

Más is van/volt úgy ha ködben vagy szakadó esőben kell sötétben lakott területen kívül vezetni bizonytalannak érzi magát, esetleg rosszul is lesz?

Figyelt kérdés
aki már járt így és sikerült ezt leküzdenie hogy csinálta?
2022. nov. 13. 19:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Ilyenkor ne vezess, ha egy mód van rá.
2022. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
az a gond sajnos nem mindig tehetem meg, hogy akkor vezessek mikor én akarok. főleg ha több száz kilométert kell épp autópályán vezetni és belemegyek egy ilyen ködfoltba vagy esőfelhő alá
2022. nov. 13. 19:57
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

Huh, ne is mondd. Múltkor szakadó eső, vaksötét és olyan köd, hogy az M5-ös sztrádán az orromig nem láttam hajnali fél 5-kor. A legtöbben lépésben mentünk, de mindig jött pár "jófej zseni" sofőr, aki levillogott, ledudált, nyomott.

Azóta is szó szerint a rémálmaimban jön elő ez a helyzet.

2022. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
36%
Félreállsz, amíg elcsendesedik az eső/oszlik a köd.
2022. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
4-es azért ősszel, télen főleg sötétedés után a köd nem szokott csak úgy 1-2 óra alatt eloszlani. meg van mikor időre mész akkor nem tudsz csak úgy órákra félreállni.
2022. nov. 13. 20:02
 6/36 anonim ***** válasza:
89%
Akkor se vezess ha nem tudsz ködben vezetni. Az egy dolog hogy a saját életed kockáztatod, a szomorú dolog hogy másokat fog kinyírni a görcsösséged miatt.
2022. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd hogy megelőzzön valaki és menj utánna. Úgy sokkal egyszerűbb.🤷‍♂️
2022. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
22%
Menjél lassabban, 70-80-nal. Ha tényleg semennyire sem látni, engem nem szoktak ilyen sebességnél megelőzni. Ha meg nincs másik autó a közelben, akkor reflektor.
2022. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

Ködben reflektor? Bravó.

Gondolom te sem vezettél még ködben...

2022. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg a kevés rutin az oka ennek. Szerintem eleinte jó látási viszonyok között kellene adott útvonalat megtenned jó sokszor, és ha már túl vagy kb 1000 km-en, utána kisebb forgalmú rövid távú utakon menni nehezebb látási viszonyok között. Amúgy a köd típusától is függ, hogy reflektort vagy ködlámpát kapcsol az ember.
2022. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!