Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen télies időjárás mellett,...

Ilyen télies időjárás mellett, hogy találják meg sokan az autójukban a ködlámpa kapcsolót?

Figyelt kérdés

Napi több autót is látok mostanában ködlámpával, amiből leginkább a ködzáró a zavaró főleg városban, és főleg akkor ha már nincs is köd.

Nekem személy szerint a városban sem jobb ha megy a ködlámpa, nem látok többet szóval nem szoktam használni.

(lakott területen kívül inkább, és ott még a ködzáró sem hülyeség ha tényleg nagy köd van)


Na de visszatérve a városi ködlámpázókra.

Bizonyos százalék nyilván csak úgy elfelejti, és egyszer majd rájön, hogy az már nem kell.

Viszont én többször is hallottam már innen-onnan, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy hogy kapcsolja ki, vagy hogy hol találja egyáltalán a ködlámpa kapcsolót.

Azt viszont nem értem, hogy akkor mégis hogy a francba találják meg ilyenkor amikor bekapcsolják?

Látok sok olyat aki tényleg a világáról nem tud, és el is hiszem, hogy gőze sincs arról, hogy hogy kéne kikapcsolni a ködlámpát, de leginkább a ködzárót.


Tudják, hogy köd van, akkor lehet használni, megtalálja a gombját is.

Nem baj, hogy nem segít rajta, de legalább megy, ki van fizetve az az izzó is, nehogymár ne világítson.

Csak akkor ugyan így miért nem találja meg a kikapcsolás opciót, vagy miért nem jut eszébe, hogy na ez már nem kell?

Mikor látja, hogy sok más autón se megy, és ő is észreveszi őket, hát akkor valószínű hogy őt is észreveszik a többiek, szóval nem kell kiégetni a másik retináját, nem?

Vagy ez túl logikus?



2022. nov. 15. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az valóban igaz, hogy sok autós analfabéta hozzá és azt sem tudja hogy kapcsolja fel/le vagy mi az a gomb. Aztán vannak akik látják hogy éppen hogy fehérlik és akkor felkapcsolják "mert hát köd van".
2022. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Én ha ködben járok, amiben alig lehet látni, akkor felkapcsolom a ködlámpát elől és a célállomásig le sem kapcsolom, mert nem akarom folyton le-föl kapcsolgatni(ködfoltok bármikor lehetnek). Eszembe sem jut más körülmények között felkapcsolni. Nálam nagyon sokat segít az első ködlámpa a látásban, ég és föld vele és nélküle a ködben. Lehet hogy a tied gagyi vagy valami nem jó vele.
2022. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenki olyan tökéletes, mint te, kérdező... :-D
2022. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Az első ködlámpa a világ legnagyobb b*zisága, annál nagyobb idiótaság csak a nappali menetfény. Totálisan értelmetlen és haszontalan. Aki első ködlámpát használ, tök mindegy hogy milyen körülmények között, ha csak a gombra téved az ujja, akkor egy igazi kretén farok.


A ködzáró valamikor régen még hasznos volt, amikor a helyzetjelzők kb. olyan fényerővel rendelkeztek, mint egy döglött szentjánosbogár. De manapság (az elmúlt 15 évben legalább) az is teljesen haszontalanná vált. Pl. nekem a régi F Astrámban a ködlámpa halványabb volt, mint a mostani H Astrában a helyzetjelző. A mai autókban fényévekkel (haha szóvicc) erősebb a helyzetjelző, mint régen volt és a legvadabb ködökben is bőven kielégítő a fényük, így a ködzáró okafogyottá vált, manapság semmilyen hasznos funkciót nem látnak el, csak arra jó, hogy vakítsák a másikat, mivel ugye a helyzetjelzővel együtt a ködzáró is sokkal fényesebbé vált, szóval retinaégetésre elsőosztályú, másra felesleges és haszontalan. Éppen tegnap reggel még sötétben 5 után mentem az M4-en, köd, néhol nem volt több 15-20 méternél a látótávolság, de az autókat simán látni lehetett 80-100 méterről is, pedig csak a helyzetjelzőt használták sokan. Innentől nincs értelme a ködzáró hasznáról beszélni, mert nincs neki. Több kárt csinál a vakítással, mint hasznot a láthatósággal. Úgy eltörölném, mint a szemét. Nem kell, ne is rakjanak az autókba.

2022. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

#4 Köszönjük hogy prezentáltad a másik végletet, akik mindent mindenkinél jobban tudnak :D

Hát persze, a ködlámpa kreténség mert a lámpa az lámpa ugyebár.

2022. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy jöttem haza nekem az tűnt fel, hogy sokak a sima lámpát se képesek felkapcsolni. Pedig időszerű lenne.

A másik megfigyelésem: ez csak engem zavart. Az ilyenre se az előttem lévő nem villantott rá, se a mögöttem lévő.

Ma hajnalban pont egy ilyen notórius ködlámpázó haladt előttem (segítek: ködfolt se volt a környéken). Még a dudára se reagált. Amikor megelőztem láttam, hogy elől is ég neki, plusz "félszemű" is volt az autó.

2022. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
#4 A ködlámpa nem azért kell, mert nem elég erős a tompított, hanem semmit nem érsz a tompítottal, hisz a köd visszaveri a fényt, ha erősebb, akkor még kevesebbet látsz. A ködlámpa viszont a köd alá világít be, ezért van lejjebb az autón, ahol általában nincs vagy kisebb sűrűségű a köd, így lát vele az ember. A nappali menetfénnyel egyetértek, azt nem értem minek létezik.
2022. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Új autókban már automata.
2022. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
#8 A ködlámpa azért még nem automata:)
2022. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Max azt felejti el hogy fel van kapcsolva nem a gomb helyét. :D Megszokás, hogy ég a lámpa de mivel a ködlámpa ritkán van használva így könynebben eel is felejti az ember hogy azt külön kapcsolta fel.
2022. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!