Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul vezet az, aki csak...

Rosszul vezet az, aki csak teljesen egyenes szakaszon mer megelőzni egy lassú járművet?

Figyelt kérdés
Ha enyhén ível a kanyar bevállalod az előzést? Nem zavar, ha feltartod a sort? Dudáltak már le, amiért nem előzted meg minél hamarabb?
2022. nov. 15. 21:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem az ívtől függ, hanem attól, hogy belátom-e és biztonságos-e.

Leszarom a sort, egy hülye miatt sem fogok megdögleni.

2022. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Ha látok egy lassú járművet, már jó előre figyelem az utat, beláthatóságát stb. és jó esetben akár sebességváltoztatás nélkül megelőzöm. Ha tudom, hogy mire elérem, beláthatatlan szakasz jön, akár rá is taposok, hogy hamarabb utolérjem, ne tötymörögjek kilométereken át utána. De ha jönnek szembe és/vagy beláthatatlan szakaszon jutok mögé, akkor már nem idegeskedek, ez van, majd megelőzöm, amikor sikerül. Pont nem érdekel, mögöttem kivállalja be, ha engem elkezdenek előzni, én már úgysem előzhetek, de amúgy sem akartam. Amúgy nagyon sok ilyen van, kamion mögött helyet cserélgetnek az autósok, mert csak annyira van idejük a szembesávban, én ezt elég értelmetlennek tartom, inkább kivárom az idejét, amikor az egész sort szépen beelőzöm.
2022. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
#2 Lassú jármű alatt ugye lassú járművet értünk? Tehát ami 25-tel megy?
2022. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
2022. nov. 15. 21:44
 5/40 anonim ***** válasza:
88%
A saját megítélésem szerinti biztonságra törekszem. Akinek ez nem teszik, majd előz. Ha kanyarban előznek le, meg ködben előznek 90-el, attól még én nem fogom követni. Ha a másik dudál meg az öklét rázza, mosolyogva kell integetni, az padlóra küldi :)
2022. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
42%
#5 Mondjuk a mosolyogva integetés is egyfajta hergelés, aztán 10km múlva kiderül hogy te hergelted bele valami hülyeségbe. Nem a te felelősséged persze, de ne tanácsoljunk már olyat hogy az amúgy is idegbeteg f*szt idegesítsük fel jobban, mindannyiunk érdeke, hogy lenyugodjanak.
2022. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Egyre inkább azt gondolom, hogy a legbiztosabb ha kivárja az ember, hogy totál egyenes legyen az útszakasz. Ha megy a lassú jármű kb 20-al, te lassítasz alapjáraton mögötte mert nem tudod az első adandó alkalommal előzni, a szembe jövő jön 100-al, akkor egy enyhén ívelő kanyar is nagyon veszélyes lehet.
2022. nov. 15. 21:47
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Akkor előzök, ha belátom az előzéshez szükséges útszakaszt.


Ha ehhez az kell, hogy 10 percig kövessem, hát 10 percig követem. De nem fogok belemenni lutrira az előzésbe.

2022. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
63%

"te hergelted bele valami hülyeségbe"


:D Eszem megáll :D


Nem elég, hogy tele van agyhalott idegbetegekkel az út, már arról is a szabályosan közlekedő tehet, hogy Pistikét annyira felbosszantották, hogy egy hét múlva is eszébe jutott a szituáció amitől olyan ideges lett, hogy balesetet okozott, és nyilván nem az ideggyenge Pistike a felelős hanem az aki egy héttel korábban felbosszantotta... :D

2022. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
6-os én mindenki véleményét elfogadom, és én sem szeretek tötyörögni, de egy dolgot nem tudok elfogadni, az a hárítás. Jó hogy nem kiszállok és bekapom a farkát, hogy jó kedvvel menjen tovább, és ne legyen ideges. Akit egy mosollyal annyira felhergelek, hogy kockáztassa egy EMBER életét, az vezetés helyett a frontinját szedje.
2022. nov. 15. 21:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!