Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul vezet az, aki csak...

Rosszul vezet az, aki csak teljesen egyenes szakaszon mer megelőzni egy lassú járművet?

Figyelt kérdés
Ha enyhén ível a kanyar bevállalod az előzést? Nem zavar, ha feltartod a sort? Dudáltak már le, amiért nem előzted meg minél hamarabb?
2022. nov. 15. 21:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
83%
#19 ok :)
2022. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
89%

Elolvastam a 4-ben linkelt cikket a balesetről.

Nyilván hibázott a nyergesvontató (kamion) sofőrje, mert csak akkor szabad előzni, ha olyan távolságig belátja az utat, amin belül be tudja fejezni az előzést - figyelembe véve, hogy előzés közben feltűnhet szemből egy másik jármű is.

Ugyanakkor teljesen érthetetlen számomra, hogy a Ford miért nem fékezett. Ennyi életösztön sincs valakiben? No meg én próbáltam volna az út szélére kormányozni az autómat, nem 60 cm-re a terelővonaltól haladok, mikor látom, hogy szemből előz egy kamion és nem tudja befejezni az előzést.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy 7,2 méter széles úttesten el kéne férnie egy 1,7 m széles Fordnak, egy 2,5 m széles kamionnak és egy ismeretlen típusú, de max. 2,5 m széles lassú járműnek.


Túlzásnak tartom, hogy emiatt letöltendő fogházra ítélnek egy büntetlen előéletű embert.

2022. nov. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
84%
Alapból, látom hogy szemben előznek, leveszem a lábam a gázról, villogok, és ha kell, fékezek, hogy ne legyen baleset, nem a 90-es tempó, a vészfék meg a "nekem volt igazam" hármas mögé bújok.
2022. nov. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
71%
Van aki csak így tud előzni az autója teljesítménye miatt.
2022. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
87%
Sport motorral közlekedem, fél másodperc alatt megelőzök bármit.
2022. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
22 én is ezen agyaltam. Elméletileg nem segített volna ha fékez. Én ezt egyszerűen nem tudom elhinni. Ha a lassú járműnek volt ideje fékezni, stb, akkor nem tudom elhinni, hogy a Ford abszolút nem tudott lassítani. Nem vagyok egy műszaki szakember, de én néha akkorákat fékezek ilyen helyzetekben, és 90-ről is még olyan szépen megállok, hogy hihetetlen számomra, hogyha nem is állóra, de semennyire nem tudott fékezni?
2022. nov. 16. 09:34
 27/40 anonim ***** válasza:
96%
#26 Ha az ütközés elkerülésében nem is segít, a kimenetelben tuti. Ilyenkor ha csak annyit csinál az ember lányos zavarában, hogy kettőt visszakapcsol, kap egy akkora motorféket (meg a biztonsági övtől egy erős rántást), hogy már az is valami.
2022. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt mondom.
2022. nov. 16. 10:20
 29/40 anonim ***** válasza:
96%

Ha ott van a helyzet, hogy jön szembe a kamion, akkor már nyilván fékezek és húzódok a szélére, hogy mentsem a menthetőt. Na de nehogy már erre alapozva előzzön, hogy a szembejövő úgyis fékez.

És sokan előznek így, nyíl egyenes úton is, ahol egyértelműen látja, hogy jövök szembe, de azért belejezd az előzésbe, majd lefékezek. Na ez az ami marha veszélyes és nagyon nem kéne.

2022. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
95%
#22-23 Sajnos nálunk megnyilvánul az utakon a balkáni proli mentalitás, hogy ha nincs elsőbbségünk akkor is megmagyarázzuk hogy van, ha meg van akkor az életünket is adjuk érte.
2022. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!