Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Taxisofőrnek miért nem kötelez...

Taxisofőrnek miért nem kötelező használnia a biztonsági övet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
hogy ha ki akarnák rabolni vagy bántalmazni akkor ennyivel is könnyebben tudjon menekülni
2022. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De gondolom, hogy csak akkor nem kell bekötnie magát, ha taxis üzemmódban van.
2022. nov. 25. 14:22
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert ez a törvény.
2022. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
16%
Mert nem az a dolga, hogy taxit vezessen, hanem, hogy lövöldözzön.
2022. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Még a készpénzes időkben aránylag sok taxist raboltak ki, akar gyilkosság árán is, így a menekülési lehetőségek bővítése érdekében kibulizták az övhasználat mellőzését is. Valójában sokkal több taxis halt vagy sérült már meg súlyosan az övhasználat elmaradása miatt, mint amennyit támadás ért. Elég fåsz brigád, na.
2022. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Mert a taxis fokozottan védett faj.

Valamilyen érthetetlen okból olyan privilégiumaik vannak, ami más vállalkozókat nem illet meg.

Öv mellőzése, buszsáv használata, konkurencia kiirtása állami segítséggel (uber), katázás, hatósági áras benzin stb. stb.

2022. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tudom talán csak városon belül nem kötelező bekötnie magát, ha taxis üzemmódban van.
2022. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Taxis vagyok és mindig bekötöm magam.
2022. nov. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (azaz, a KRESZ) 2007. április 1-től hatályos szövegrésze ezt tartalmazza:

„48. §

(5) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít”

Ez a válasz a kérdésedre.

Ha netán azt akartad megtudni, hogy miért rendelkezik így a jogszabály, akkor nem sikerült azt kérdezned, amit meg akartál tudni.

2022. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Baranyai Máté András ***** válasza:
100%
6-os taxizz be egy 10 évnél fiatalabb kocsit 1 milláért, meg fizesd az éves droszt díjat 85e/év, és akkor Te is használhatod a buszsávot. Viccet félre téve, a közösségi közlekedés része, ezért használhatjuk, az utas spórol vele időt nem Én. Előbb odaér a sofőr meg olcsóbb így a fuvar. Én állok a dugóba szívesen, ketyeg addig az óra. Én mindig bekötöm magam a szabalyoktól függetlenül. Nem akarom kifejelni a szélvédőt.
2022. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!