Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem hibázott a 160-al...

Tényleg nem hibázott a 160-al közlekedő lány?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják kommentekben, hogy nem is ment 160-al, csak annyival csapódott be. Ilyen létezhet technikailag?
2022. dec. 8. 20:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
74%

#19 "de nem gondolod tán, hogy az ütközés pillanatáig nyomta a gázt"


Nem, nem gondolom ezt. Viszont ami biztos, hogy ennél cifrább mutatványt is elkövettek már emberek pánikhelyzetben, szóval alapvetően nem elképzelhetetlen ez sem. Ennek ellenére nem gondolom, hogy ez történt, de nem is zárom ki, elvégre nem voltunk ott, nem tudhatjuk biztosra.

2022. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
18-as teljesen igazad van. Érdekes, hogy ha kikerül egy olyan videó ahol mondjuk egy BMW érinti a záróvonalat, azonnal akasztani akarják. Ez csak egy példa, sok olyan videó van fent ahol kisebb bakik vannak jóval ennél a 160-as sebességnél, és vergődik mindenki pl.egy jól belátható STOP táblás kereszteződésnél elmaradt megállás miatt.
2022. dec. 9. 09:30
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
Mi ez a bullshit, hogy ha csúszik a kerék akkor nullát mutat az óra? 😂
2022. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az a kedvencem, amikor olyanokat beszélnek emberek, hogy elavultak a mai sebesség korlátozások, mert 70 éve találták ki a Trabantokra azóta meg sokkal gyorsabbak az autók. Ja, az autó gyorsabb lett, a sofőrök viszont pont ugyanannyira (nem) tudnak vezetni.


Másik kedvenc érvelmésem, amikor azt mondják, hogy sosem a gyorshajtás öl, mert mindig van valami amire lehet fogni. Lassabb közlekedő, kiugrott elé az őzike, megcsúszott a faleveleken. Csak ugye nem mindegy, hogy ezek a dolgok 80-90-el történnek veled és tudsz reagálni, vagy az összessel mész éppen és saját magad elől veszed el a reakcióidőt és túlélés lehetőségét.

2022. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
73%

24-re:

Hát igen, pedig ugye egyértelmű, hogy adott esetben megcsúszik az autó 160 km/h-nál, de nem csúszott volna meg 90 km/h-nál. Most a nyári gumit ne is említsük, de a mostani időjáráshoz az már nem passzol, vagyis nyári gumival még a 90 km/h is lehet felelőtlen vezetés.


A sofőrök vezetési tudásáról meg még rosszabb véleménnyel vagyok, mint te. Nemhogy ugyanúgy (nem) tudnak vezetni, mint 70 éve, de még inkább rosszabbul. És nemcsak a 70-80 éves idősek. Elszörnyedve olvasom, amikor rendszeresen olyan kérdések jönnek a gyk-n (szinte biztosan fiataloktól), hogy "háromszor már megbuktam, mit csináljak, hogy legközelebb átmenjek". És mindenki marha megértő és biztatja a kérdezőt, én meg arra gondolok, hogy amikor én gimnazista koromban vezetni tanultam, irtózatos ciki volt különösen fiúknak, ha egyszer is megbuktak. Egyetlen lányt ismertem, aki kétszer bukott, harmadszorra ment át, de róla már az elméleti oktatáson láttuk, hogy a legkevésbé sem látja át a közlekedési helyzeteket, műszaki érzéke a nullával egyenlő, ráadásul nagyon pánikolós természetű. Namost, ha őhozzá viszonyítom az ilyen sokat bukó gyk-sokat, akkor ....... csak reménykedhetek abban, hogy a gyk nem reprezentatív minta ebből a szempontból sem.

2022. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Utolsó már bocs, de ezzel nem értek egyet. Bácsikám sem ment át elsőre, csak miután oktatót váltott. Azóta elég komoly karriert futott sofőrként, vezetett mkj járműt is. Meg ismerek pár ilyen embert, sőt ültem is mellettük, semmi szokatlan, vagy veszélyes nincs a vezetési stílusukban. Szerintem szimplán személyiség függő, ki hogyan viselkedik az utakon.
2022. dec. 9. 11:02
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

#25 Mondjuk nekem a volt oktatóm szokott érdekes dolgokat mesélni.


Azt mondja, hogy oda mennek fiatalok akik konkrétan be vannak drogozva. Nyilván aki már oktatásra úgy megy, az milyen lesz ha egyszer megkapja a jogosítványát és onnantól ő lehet az "utak királya"?


Vagy mesélt olyat, hogy első órára oda ment apuka köteg pénzzel, hogy figyeljé' haver, gyereknek holnapra kellene a jogosítvány.


Másik oktató haverom néha kétségbeesetten meséli, hogy nem tudja, hogy fog a tanulója jogosítványt szerezni és azon gondolkozott, hogyan mondja meg neki, hogy keressen másik oktatót.

2022. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
88%

Abban igaza van 25-nek, hogy régebben nem vették ennyire természetesnek a bukást, valahogy nagyobb presztízs volt elsőre átmenni.


Nem csak jogosítványnál, egyetemi vizsgáknál, meg bárhol.


Nyilván ez az oldal nem feltétlenül reprezentatív, mert aki átmegy az nem fog kiírni róla kérdést. Aki meg megbukik az minden alkalommal ki fog írni többet is.

2022. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
35%
#23 Mert ha rálépsz a fékre, akkor nem áll meg a kerék? Ha egyenesen mész, akkor persze dolgozik az ABS (ha van). De keresztben nem. Ha van róla fogalmad hogy működik az ABS, akkor ez egy elég nyilvánvaló dolog. De nézhetsz esetleg tanpályás videókat, amint az autó keresztbe áll, blokkolnak a kerekek, hiába van ABS.
2022. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
30%
#29 Attól, hogy áll a kerék az óra továbbra sem fog nullát mutatni... 🤡
2022. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!