Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg ciki, hogy egyelőre...

Tényleg ciki, hogy egyelőre nem akarok hóban vezetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nrm annyira régóta vezetek, a nyarat, és az őszt végig vezettem szinte. Most már nem okoz problémát a ködös,esős időben vezetés. Persze még nem vagyok most sem én a legjobb, (nem is akarok az lenni) de nem érzem magam nagyon bénának, sem veszélyesnek. Viszont nem szeretnék egyelőre hóban vezetni, mert semmi tapasztalatom csúszós utakon. Persze ha muszáj lenne eltudnék menni, felkészítettem az autót, téli gumit is újat, jó minőségűt vettem rá. A barátaim szerint nem kellene ezt tennem, hanem vezetnem kellene, hogy szokjam. Szerintetek hogyan bizzonságos fejleszteni magát az embernek ilyen téren?
2022. dec. 11. 11:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Az a része nem ciki, hogy ha nem érzed biztonságosnak a vezetésedet, akkor nem veszélyeztetsz mást az utakon. Pl szédüléssel én sem vezetek.

Viszont havas út rutint csak havas úton lehet szerezni.

2022. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%

Nyilván ha nem érzed magadat készen arra, hogy hóban vezess, akkor egyelőre ne vezess hóban.

De egyébként én pontosan ugyanígy voltam, mint te. Még nem akarok hóban menni, félek, nincs tapasztalatom stb. Aztán egyszer angol magán/különórán voltam januárban, amikor óra közben egyszercsak elkezdett szakadni a hó. A 2 órás óra végére leesett elég szép mennyiség - persze én kocsival voltam és haverom is mondta, hogy vigyem el ilyen szakadó hóban haza (a város másik végén lakik:)). Elvittem haza és még én magam is hazaértem, nem lett semmi baj. Be lettem dobva úgymond a mélyvízbe.

Ha ésszel vezetsz, akkor sem érhet semmi különösebb meglepetés. Még talán itt gyakorin írták annakidején hasonló kérdésnél, hogy érdemes ilyenkor kimenni egy elhagyatott parkolóba, aztán csúszkálni egyet. Hát én megtettem azt is, elmentem, aztán egy jót szórakoztam, közben meg gyakoroltam is :)

2022. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
"ködös,esős időben vezetés." én meg ezt nem szeretem , hóban lenyegesen jobb vezetni mint ködben
2022. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem ciki. De sosem lesz gyakorlatod, ha sosem próbálod ki. Először célszerű olyan útvonalat és idősávot választani, ahol és amikor kevesen vannak.
2022. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A köddel nincs bajom, pedig hajnalban amikor elindulok nagyon brutálisan nagy ködök vann ősszel. Az eső sem zavarna látásilag, csak azt nem szeretem amikor hallani sem hallok semmit.


A csúszás az egyetlen amitől igazán félek,gyomoridegem van ha arra gondolok,hogy megcsúszok sajnos. Úgy vagyok vele,hogy majd megint jó időben minél többet vezetek, vagy esetleg ha alkalmam lenne egy vezetéstechnikai tréningre. Taláb azért is félek mert sok ismerős,családtag borult már árokba télen. Ha ők tapasztalt sofőrként beborultak,akkor velem mi lesz. Illetve a családom sem nagyon szívesen engedne útnak,pedig saját autóm van már. Ők pedig csak jobban elijesztenek "mert apád is megmondta,hogy csúszik jaj jányom ne menj kocsival".Na szóval értitek :D

2022. dec. 11. 12:15
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Távol álljon tőlem, hogy rábeszéljelek, ha nem érzed magad késznek rá. De esőben is meg lehet csúszni. Én is megcsúsztam 1-2 alkalommal havas / jeges úton. De mivel lassan mentem, volt időm korrigálni. Esetleg vehetnél pár gyakorló órát egy autós oktatótól. Persze, az sem gond, ha egész életedben csak akkor vezetsz, ha jónak ítéled az időt erre.
2022. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Szívem mélyén tudom, hogy mennem kellene. De nem akarom, hogy itthon miattam aggódjanak amíg haza nem érek. Ha nem féltenének ennyire, én sem félnék ennyire, de mivel teljesen belén beszélték a dolgokat ezért tudom, ismerem magam, hogy csak baj lenne a dologból.
2022. dec. 11. 13:04
 8/29 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretek hóban vezetni. Télen mindig van bedobva a csomagtartóba egy kisebb lapát, meg egy zsák macska alom, ha elakadnék, de még sosem volt rá szükség. Azt szeretem a havas úton a vezetésben, hogy minden olyan(nekem) normális módon belassul. Nem száguldoznak az autósok úgy, mint máskor. Egy rutinos sofőrrel menjetek el kicsit gyakorolni és kipróbálni valami kis forgalmú úton, hogyan viselkedik az autó ilyenkor.
2022. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a hóban semmi különös, csak kisebb a tapadás. Annyi, hogy nem kell lendületből csinálni semmit. Követési távolság betartása, és akkor neki sem fogsz menni semminek, semmi extra. Kanyarban időben fékezel, és a kanyar előtt eléred a kanyar sebességet, és befordulsz bárhova kicsúszás nélkül. Tehát éles jobbos, időben lassítasz, a kanyar előtt már beteszed kettesbe, és alapjáraton kanyarodsz, mint a tanuló vezetők. Nagy gázt nem kell adni, mert úgy sem fog működni. Erős fékezést el kell kerülni, de ha blokkol a kerék, akkor azt úgy is lehet érezni, és látni, mert az autó valamerre elindul, ekkor picit kisebb fékerő és érzed, hogy betapad.

Tehát nem kell félni, csak ésszel kell vezetni, logikusan.

2022. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Én biciklivel járok, hóban is. Ha ez megnyugtat, szerintem - legalábbis városban - a havas idő még biztonságosabb, mert olyankor mindenki extra óvatos. Szerintem a lényeg az, hogy mikor első pár alkalommal mész havas időben, akkor ne kelljen sietned. Egyébként konkrétan havas út jobb teleken van mondjuk 2x fél óra, esetleg a mellékutcákban több. Sokkal gyakoribb veszély a jégfolt.
2022. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!