Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg ciki, hogy egyelőre...

Tényleg ciki, hogy egyelőre nem akarok hóban vezetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nrm annyira régóta vezetek, a nyarat, és az őszt végig vezettem szinte. Most már nem okoz problémát a ködös,esős időben vezetés. Persze még nem vagyok most sem én a legjobb, (nem is akarok az lenni) de nem érzem magam nagyon bénának, sem veszélyesnek. Viszont nem szeretnék egyelőre hóban vezetni, mert semmi tapasztalatom csúszós utakon. Persze ha muszáj lenne eltudnék menni, felkészítettem az autót, téli gumit is újat, jó minőségűt vettem rá. A barátaim szerint nem kellene ezt tennem, hanem vezetnem kellene, hogy szokjam. Szerintetek hogyan bizzonságos fejleszteni magát az embernek ilyen téren?
2022. dec. 11. 11:52
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Elfogadom mindenki véleményét, azért irtam ki a kérdést. De ha nincs autója jó esetben fog ugy jarni mint én. Ugyanigy voltam en is. Ha elejetol van autom, akkor nem kerulok ilyen szituba szerintem.


Off: a forgalmi vizsgám februárban volt a legszarabb időben, nem volt probléma


Csak biztonságosabbnak ítélem ugy vezetni, hogy már jo időben több eutinom van. Igazából sem a barátaimat nem értem ez miért ciki, sem azt aki itt irja de elfogadom. Divat lett mindent cikinek titulálni ugy latom. Ha valaki csak elakar jutni A pontból B - be az is ciki sok kerdes alatti kommentek szerint. HalIstennek nem kell mindenkinek autóversenyzőnek lennie. Ment a zold mindenkinek

2022. dec. 11. 17:08
 22/29 anonim ***** válasza:
54%

"Ha valaki csak elakar jutni A pontból B - be az is ciki sok kerdes alatti kommentek szerint. HalIstennek nem kell mindenkinek autóversenyzőnek lennie."


Épp ez az, hogy el akarsz jutni A-ból B-be, de nem mersz, ha leesik 2 centi hó és szerintem ez az, ami ciki.

Egyáltalán nem kell ehhez autóversenyzőnek lenni, nem csak autóversenyzők vezetnek télen (sőt...)

2022. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Oké, értem.
2022. dec. 11. 20:16
 24/29 A kérdező kommentje:
Vagyis nem. Igazából szimplán nem értem, kinek miért fáj az ha én most télen nem akarok vezetni egyelőre, és, hogy ez miért számít ciki dolognak. Nem tudom megérteni. Tényleg nem. Rosszul esik mert én igazából senkit nem szoktam cikizni, pláne olyan dolog miatt amivel senkinek sem árt. Sajnos nekem nincs aki utat mutasson, és eddig is örültem neki, hogy eddig is eljutottam. Az oktató pedig nem tért ki a téli vezetés rejtelmeire. Tudom, hogy azt elméletben nem lehet elsajátítani, de a munkahelyem kb. 80 km, és hajnalban kell indulnom. Gondolom a bnőd ő biztosan tud vezetni télen, hóban, és ő biztosan nem olyan ciki mint én.
2022. dec. 11. 20:22
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező most te komolyan a gyakorin írt kommentek miatt borulsz ki? Te kérdezted, ha ő cikinek tartja, hát akkor annak tartja. Én pl. nem tartom cikinek.

Én sokkal inkább tartom azt cikinek, hogy egy férfi akinek barátnője van, egy másik lányt taglóz le egy gyakorikerdesek.hu-n. Max pont annyira jó, hogy elmenjen a vasútállomásra a bébiért.


Ne foglalkozz azzal akinek ciki valami amit teszel/nem teszel. Elhiszem, hogy rosszul esik. Ne írj ki kérdéseket mert ez nem lelkisegély szolgálat, viszont priviben szívesen adok tanácsokat.

2022. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

20+ év alatt egyszer csúsztam meg télen, az is körforgalomban volt és teljes mértékben korrigálni lehetett. Én nem tudom mit gondolnak az emberek, hogy mi történik, ha megcsúszik az autó. A közút nem tesztpálya, amin méteres csíkokban áll a jégpáncél, hogy mind a négy kerék egyszerre elveszítse a tapadását. Nincs ilyen. Az utakat télen sózzák, lapátolják, plusz a téli gumiabroncs sem hülyeségből van. A főbb utakon mindenhol biztosított a közlekedés zavartalansága. Kettő eset van, amikor nem ülünk kocsiba, az az extrém havazás és az ónos eső! De az olyan, hogy ekkor már a józan paraszti ész is azt diktálja, hogy ne ülj kocsiba, mert az utat sem látod magad előtt!


Másfelől aki nagyon bizonytalan az alkalmazzon fékpróbát elindulás után. Azonnal kiderül, hogy van-e tapadás a burkolaton. Ennyire egyszerű a történet. Még az sem feltétlenül jelent bajt, ha az ABS villog, a baj akkor van, ha az ABS folyamatosan világít és a kormányzásra sem reagál, csak csúszik az autó, de ilyet Mo.-n nem igazán fog tapasztalni senki, ezt garantálni tudom.

2022. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem állt szándékomban "letaglózni szegény lányt".

Kérdező, ne vedd ennyire a lelkedre. Én is csinálok egy csomó dolgot, ami sokak szerint ciki és nem ártok vele. Pl. bénán öltözködök és hamisan éneklek.

Nekem így jó, szóval nem nagyon érdekel.

Szerintem ciki, hogy féléves tapasztalattal berezelsz pár centi hótól, de ha neked ez így nem gond, hát oké.

Nem azért írtam, hogy szerintem ciki, hogy csesztesselek, hanem mert ez volt a kérdés.


Van rokonom, aki 10 éves jogsival 100 km-t sem vezetett le eddig összesen, mégsem csesztetem ezzel, ő dolga, nem beszélek erről vele. De ha megkérdezné, akkor elmondanám a véleményemet, erről ennyit.

2022. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
79%
Egyelőre én sem akarok, megvárom vele amig lesz hó. :)
2022. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Én idén januárban tettem le a vizsgámat. És amikor megkaptam a jogsimat, másnap le esett a hó. És első utam hóban, csúszós úton volt.

Semmi nincs benne, simán menj.

Nem kell aggódni, ha van egy kicsi hozzáértésed, és gógyid a vezetéshez, semmi nem fog történni.

2022. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!