Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudom jelenteni ezeket...

Hogyan tudom jelenteni ezeket a bringásokat?

Figyelt kérdés
Adott egy főút kerékpárral behajtani tilos táblával alatta a kiegészítő KIVÉVE CÉLFORGALOM. Ehez képest sok, szemmel láthatóan milliós vagy több százezer forintos bringával drága öltözetben haladó kerékpáros rajta megy, akik biztosan nem célforgalom hanem csak sportolnak amit meg tudnak tenni a mellékutakon is. Feljelenteni őket nem tudom nem ismerem őket, ahhoz meg nincs jogom hogy elkérjem az irataikat. Van valami olyan lehetőség olyan beadványra, jelzésre ami után a rendőrség vagy más hatóság azonnal intézkedik még ha nem is tudom konkrétan megnevezni a szabály szegőket?
2022. dec. 17. 16:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Tessék a főispán úrhoz fordulni házmester uram, ő el fogja látni a renitenskedő velocipédesek baját, úgy biza!
2022. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Semmi értelme...kapnak egy harmincezres bírságot, röhögve kifizetik, még talán borravalót is adnak.


Tudok egy jobb tippet, hogy elvedd a kedvüket: bringázz te is, és előzd meg őket! Azt nem szereti egy versenyző 😅

2022. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező tudod mit jelen ez esetben hogy célforgalom? Hogy ahova tart az vagy csak azon az úton, vagy jelentős kerülővel érheti el. Te most ideírsz egy kérdést, de mi egy térkép nélkül joggal gondolhatjuk, hogy nincs az úttal párhuzamosan valami alsóbrendű út, ilyen esetben viszont jogosan közlekedik a bicajos a főúton, mert ahogy írtam,jelentős kerülő esetén is használhatja azt az utat.
2022. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Mielőtt hülyének néznek a hatóságnál, tanulmányozd a kreszt!!!


A behajtani tilos táblánál ha ott a kiegészítő tábla, hogy Kivéve BKV/ mentők / célforgalom / stb., oda bicajjal TELJESEN LEGÁLISAN be lehet hajtani!!!

2022. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Tessék:


[link]



Megtalálod a hivatalos kreszben is!!!

2022. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Melyik zavar jobban, hogy (szerinted) szabálytalanul közlekednek, vagy hogy mennyibe került a biciklijük?
2022. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
#4 #5 Szerintem félreértetted. A leírása alapján (már amennyire ebből a magyar nyelvre távolról emlékeztető betűhalmazból ki lehet venni) a "kivéve célforgalom" jelzés mibenlétével tisztában van a kérdező. Arról van szó inkább, hogy a kerékpárosok egy csoportját önhatalmúlag nem célforgalomnak minősítette - vagyis ha a két év múlva nyugdíjba vonuló gyári munkás menne az üzembe a tizenötezres tanyabájkján, az nem zavarná.
2022. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

6: én is erős SI-faktort éreztem ki a kérdéséből... (sárga irigység)

Ha lógóláncú csepel Mátrával látta volna Józsi bácsit vagy Teri nénit, akkor nem kezdett volna feljelentgetést fontolgatni.


:-DDD

2022. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
ooops, #7 kb. ugyanezt írtad. :-D
2022. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Én átérzem a helyzetet, mivel nálunk 'falun' megcsinálták a szinteket is a bringautra, de a nagy komoly bringások csak az úttesten haladnak. Nem szép, nem jó, de én mivel dízellel járok... belassítok mögötte és padló, had kapja a füstöt...
2022. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!