Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Általánosságban mennyi esélye...

Általánosságban mennyi esélye van, hogy pont velünk megtörténik egy súlyos autóbaleset?

Figyelt kérdés
Ahogy jönnek az ünnepek menni fogunk megint a szokásos rokon látogatóba nagyszülőkhöh, mint eddig minden évben de most belegondoltam, hogy mennyi de mennyi nagy baj történik naponta autópályákon és nagyon félek. Szüleimben viszonylag bízok ilyen téren bár már azért rajtuk is kezd megütni az idő vasfoga de kitudja mikor dönt valaki úgy, hogy részegen, vagy sz....va mindenre ül a kormány mögé és akkor a másik autóban ülőnek is kész a baj

2022. dec. 23. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Félni félhetsz bármilyen természeti katasztrófától, háborútól, fertőzéstől, egyéb megbetegedéstől, balesettől (nem csak közlekedéstől), csak így szörnyű élni.

Teljesen értelmetlen az esély mérlegelése. Ha baj ér, akkor megesett, ha nem, akkor nem esett meg. Mit lehet azzal kezdeni, hogy mondjuk 0,005‰? Csak 12 hajszálad görbül meg egy 282 km-es úton?

2022. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezért is érdemes a szülők közelében maradni, ha ki is akar repülni valaki már otthonról...
2022. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát én tudom magamról, hogy eléggé figyelmetlen ember vagyok és nem is szeretnék jogosítványt . Amúgyis ritkább egy buszbaleset, mint autó. Vonaton meg teljes biztonságban érzem magam. Gyalog szoktam félni de mindig teljesen biztosra megyek,hogy nem üt el semmi
2022. dec. 23. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell félni, de pont elég csak akkor közlekedni, amikor valóban fontos. Csak úgy, kedvtelésből, unalomból nem kell útra kelni és kész. Amikor meg mégis útnak indulsz, akkor előtte aludd ki magad (vagyis rendszeresen aludd ki magad, az a biztos, mert lehet, hogy nem fogod tudni mindig előre, hogy mikor lesz rá szükség, hogy útra kelj), akkor is, ha csak gyalogosan közlekedsz, tartsd be a közlekedési szabályokat és figyelj oda mindenre, ami történik körülötted történik (merthogy lehet, hogy egyesek nem tartják be a szabályokat, száguldozva közeledik valaki, hiába piros a lámpa, stb.). Ennyit tehetsz azért, hogy azt a bármekkora esélyt a töredékére csökkentsd. A többi nem rajtad múlik - márpedig akkor hiába is izgulnál miatta, semmi se változna tőle, csak elrontanád a kedvedet.
2022. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én erre sosem gondolok, pedig naponta vezetek. Számít az útvonal is, merre mész, mi az esély, koccanás vagy 130-cal tépsz és akkor bmi.
2022. dec. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Gondolj arra, hogy lehet, hogy épp úton lesztek az autóval, mikor otthon összedől a ház. Szóval nem érdemes ezen rettegni. Normálisan kell vezetni és figyelni a többi közlekedőre, akkor tudod mérsékelni a kockázatot. Nyilván vannak olyan balesetek, amiket nem lehet elkerülni, de ha ezektől félsz, akkor kb mindentől retteghetsz.
2022. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis iszogatás után most nincs energiám bányászni és elemezni, de itt a 2015-ös baleseti évkönyv, rendkívül érdekes anyag! Nagyon sokféle szempont szerint csoportosít, és nagyon szemnyitogató a bányászata:

[link]

Nyilván nagyságrendileg ma is érvényesek a 2015-ös statisztikák.

(igen, az évi 15 000 baleset szinte 100%-a emberi hiba következménye, a müszaki hibák száma lényegében elhanyagolható)

2022. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
50%. Vagy megtörténik, vagy nem.
2022. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7es ez csak magyarorsgágra vonatkozik vagy eura esetleg egesz vilagra?
2022. dec. 24. 21:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hazai, ez elég nyilvánvaló.
2022. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!