Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kell indexelni balra?

Itt kell indexelni balra?

Figyelt kérdés

Merthogy a tábla kötelező haladási irányt jelöl egyenesen, miközben mellékutcából kanyarodunk balra egy magasabb rangú útra.


[link]



2023. febr. 7. 22:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy kell!
2023. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem, mert ha a tábla egyenest mutat, akkor az egyenesnek számít. Egyenesen mész akkor nem kell irányjelezni.
2023. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell, de jelezhetsz.

Igazából itt nem kanyarodsz, csak az út vonalvezetése tűnik úgy.

2023. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
73%

Aki kinullázott, ne vezessen.

Másik útra hajtasz, annak vonalához képest balra.

2023. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem első miért van lepontozva. Remélem akik lepontozzák nem vezetnek. Vagy ha igen akkor értem miért ilyen balkáni a közlekedésünk.
2023. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
21%

#4

Én indexelés párti vagyok, ez az egyik nagy bosszúságom vezetés közben, de itt nem kell.

Egy geometrikailag, és felfestésileg teljesen kereszt alakú kereszteződésben, ha egyenesen haladsz te merre jelzel?


A jobbra kanyarodóknak itt annál inkább jelezniük kell.

És ha feltorlódik a sor, akkor az egyenesen haladók is plusz jelzést adhatnak balra indexxel. Én is jeleznék, de nem kell KRESZ szerint.

2023. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kell. Sávot váltasz, másik útra hajtasz rá.

De fordítsuk meg a dolgot. Ha szemből érkeznél, és ebbe az utcába szeretnél bekanyarodni, akkor is ugyanúgy indexelni kellene, mint kihajtáskor.

2023. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
2%
#7 Igen, mert elhagynád a főútvonalat. Itt egyértelműen kötelező haladási irány van egyenesen, tehát egyenesen mész. Akkor nem irányjelezhetsz balra amiatt mert ráhajtasz arra a főútra, itt az irányjelzés amiatt lenne logikus, hogy jobbra vagy balra mész az elágazásban. Az más kérdés, hogy nem számít hogy irányjelzel-e balra az elágazás után, hisz balra nincs másik utca amerre mehetnél. Értelmetlen konfliktuskeltő kérdés.
2023. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
35%

#7


Nem váltasz sávot, és önmagában a másik útra ráhajtás nem kötelez irányjelzésre. Ezért kérdeztem, hogy a teljesen kereszt alakú kereszteződésben, egyenesen haladva ti merre jeleznétek?


Mutatnék egy cifrábbat, csak sajna a google autós itt a másik irányba fotózott csak.

Így lehet még megtévesztőbb lesz neked, de megpróbálom.


[link]


Kiskőrösi utcából mész a Stadion utca felé. Az utca végén 3 kötelező irány van, amiből a Stadion utca egyenesként van jelölve. Persze geometriailag az sem teljesen egyenes. Merre indexelsz?

2023. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
20%
#9 Ott is ott van a nyíl a kötelező haladási irány, egyenesen mutat a nyíl, nem irányjelzel. Balra mutat a nyíl, balra mész, irányjelzel balra. Azért nem hiszem el, hogy ennyire agymentes emberek vannak az utakon mint itt egyesek. (nem te #9)
2023. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!