Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves lassan haladó sofőrök,...

Kedves lassan haladó sofőrök, miért mentek lassan?

Figyelt kérdés
Minden rossz szándék nélkül kérdezem, mert nem értem mostanában ezt a dolgot. Fényes nappal, jó látási viszonyok között miért kell 50-el menni lakott területen kívül? Mostanában ez egyre gyakoribb, előzni nehézkes a szembe forgalom miatt, illetve beláthatatlan kanyaroknál. Tényleg én sem vagyok gyors, nem száguldozom, betartom a korlátokat. De ezt most már én sem értem. Tényleg érsekelnének az okok. Féltek? Nem rossz félelemmel vezetni?
2023. febr. 14. 07:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%

Én szeretek vezetni, kiélvezem a lehetőséget.

Akinek ez csak szimplán helyváltoztatás az nyomja, legyünk már ott...

Csak azt felejtik el, hogy majd amikor az árokba mennek akkor egyáltalán nem fognak odaérni.

Én meg szép lassan komótosan, de élvezetesen megyek.

Ha meg valaki rámmászik meg villog akkor csak vigyorgok és kiintegetek neki az ablakon.

2023. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt értem. És ez nálad hány km/h-t jelent?
2023. febr. 14. 08:34
 13/35 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

Alapvetően nem szoktam figyelni a sebességkorlátokat, az út érzése, ritmusa adja hogy mennyivel megyek. Az esetek 95%ban kb pont annyival amennyivel szabad.

Néha kicsit gyorsabban, néha kicsit lassabban, de úgy ottvan.


Egyszer volt hogy egyszerűen nem vitt rá a lélek hogy 60nál többel menjek országúton, de az szép egyenes, belátható szakasz volt, kicsi forgalommal, és jobbra is húzódtam ha jött valaki mögöttem.

Akkor nem közlekedtem A-ból B-be, hanem csak élveztem a vezetést, a nyugalmat a tájat stb.


Plusz vannak olyan helyek ahol pont nem érdekel, hogy külterület ha a két település között kb500 méter van. És mire felgyorsulok már engedhetem is fel a gázt

2023. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%

Tegnap az alfás p.csa 50-nel kocsikázott a rakparton 70 helyett. Na, és miért? Mert egyik kezében a telefont nyomkodta.

Esténként meg már rendszeres felénk, hogy 35-40-nel vezeti valaki a sort az 50 helyett, mert fosik sötétben vezetni. Mindenki jobban járna, ha az ilyen nem vezetne, mert így a túl türelmetleneket beleugrasztja felőletlen előzésekbe, meg önmaga is veszélyes, mert előbb-utóbb nekimegy valaminek, vagy elüt valakit, ha nem lát az esti közvilágítás meg a saját autója fényszóróinak a fényénél.

2023. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
14%
És akkor képzeljük el, amikor volt kollegám(menet közben telefonál, hagymát pucol, zoknikat ereget, telefonál, zenét keres a rádión, stb...) beéri a 40 tonnás nyergessel papókát, mamókát, aki azét is 50-nel megy, neki ne mondja meg senki, mennyivel menjen....
2023. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sok fillérb@szó, aki már 40nél ötödikbe rakja és nem megy 70nél többet, mert akkor 2decivel többet eszik.
2023. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

Itt egy példa fogyasztási görbe a sebesség függvényében:


[link]

2023. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
16%

"Amíg a kocsi lassan megy, többé-kevésbé egyformán fontos fontos a gumik súrlódása, a motor belső ellenállásai, a jármű tömege és még jó pár paraméter a fogyasztás alakulásában. Ahogy azonban nő a sebesség, egyre fontosabbá válik a légellenállás, mert a közegellenállás legyőzéséhez szükséges energia meghatározásának képletében a sebesség négyzetesen szerepel.


A légellenállás leküzdéséhez mindenkor szükséges erőt az 1/2ρCwAv2 képlet adja meg, melyben ρ a közeg sűrűsége, a Cw a közegben haladó tárgy alaktényezője, az A a tárgy felülete, a v pedig a sebessége – és ugye ez utóbbi van négyzetre emelve a formulában. Tehát minél gyorsabban halad a tárgy (autó) a közegben (levegőben), négyzetesen szaporán fokozódik a közegellenállás leküzdéséhez szükséges erő. És mivel ez az erő az üzemanyag felhasználásból származik, értelemszerűen a fogyasztás is egyre nő a sebességgel.


"


[link]

2023. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
Jó, de attól még fillér b@szók.
2023. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%
#17: Tehát az optimum a 30-60 km/h tartományban van, e fölött már meredeken nő a fogyasztás. Ezt jó tudni, ezentúl ennek megfelelően választok sebességet. Köszönöm.
2023. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!