Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kihajtok egy mellékutcából...

Ha kihajtok egy mellékutcából jobbra a főútvonalra, de egy ott szabálytalanul előző autóval ütközöm, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Tehát úgy kell elképzelni hogy a főútvonalon zebra van, ezért tilos az előzés azon a helyen ahol kihajtok rá a mellékutcából. Ilyen esetben hivatkozhatna-e a főútvonalon szabálytalanul előző hogy én nem adtam meg neki az elsőbbséget?

2023. márc. 2. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Ha főútvonalra kihajtva balesetet okozol, azért csakis te felelsz
Arra nem számíthatsz hogy valaki közveszélyes módon zebrán előz, tehát ő viszi a balhét.
Ilyenkor mindkét fél egyenlő arányban felelős
26 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Neked elsőbbségadási kötelezettséged van mindenki felé, aki a főútvonalon halad. Az nem a te dolgod, hogy számára milyen korlátozások vannak előírva. Te mindenképpen hunyó leszel. Hogy milyen arányban osztják meg a felelősséget, ha megosztják, ennyiből nem lehet megmondani.
2023. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem adtál elsőbbséget. De majd a bíróság eldönti, hogy ki és milyen mértékben felelős.
2023. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

ha macisajt volt neked, akkor vajon ki a hibás?


Te.

2023. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha leborult az útra egy kocsi sóder, és azt kerüli ki?

De mutasd meg a kreszben, hol, melyik paragrafus, melyik pontjában található olyan, hogy a szabályosan közlekedőnek kell elsőbbséget adni csak, másnak nem.

2023. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%
Ismerősnek hasonló esett miatt el is vették a jogosítványát fél évre. Háromszöge volt, ki akart hajtani, úgy látta nem jött senki, erre pillanatok alatt ott termett valaki aki a 40-es táblánál ~100-al száguldott és őt telibekapta, szerencsére nem sérült meg senki komolyabban, de a két autó totálos lett és a száguldó barom hiába nem tartotta be a sebességet, semmilyen büntit nem kapott sőt még volt pofája végighisztizni az eljárást. Ismerős jogsiját pedig bevonták fél évre, pedig 25 éve volt már meg neki akkor és nem volt semmilyen baleseti, szabálysértési előzménye.
2023. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
5. Ezt meséld másnak! A gyorshajtás nem lehet mentség, de a megtévesztően nagy túllépés már igen. 40 helyett 100 azért az már jelentős túllépés.
2023. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 NTBS ***** válasza:
66%
Szerintem te.
2023. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
És ha adott esetben a zebra előtt még dupla záróvonal+"előzni tilos" tábla is van és úgy előz akkor is elsőbbsége van velem szemben?
2023. márc. 2. 10:26
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Még hányszor írjuk le? Mindenképpen. Ha a hátán viszi a kocsit részegen, és közben az Ó, te drága Klementina kezdetű dalocskát énekeli, akkor is.


De a dupla záróvonal és a szimpla között nincs eltérés.

2023. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#9

Ha részeg lenne? Akkor szerintem nincs az a rendőr/bíróság amelyik engem meszelne el...

2023. márc. 2. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!