Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy hely szabálytalanul, vagy...

Egy hely szabálytalanul, vagy kettő szabályosan?

Figyelt kérdés

Tegnap egy idióta miatt félre csúszott egy egész sor a parkolóban, azaz mindenki átlógott a másik parkolóállásba.

Mikor odaértem két szabad hely volt a végén egymás mellett.

Ha ugyan úgy beállok mint a többiek akkor mellém fér még egy autó.

Ha szabályosan a két vonal közé állok az utolsó helyre akkor viszont már nem fér oda senki.

Ezt választottam, mert ugye mire kijövök már rendeződik a sor, és én maradok ott egyedül aki szarul áll.

Mikor beálltam egy idősebb ember megkérdezte, hogy két helyre?

Mondom a két vonal között állok szabályosan.

Erre már nem szólt semmit, ennyiben maradt a beszélgetésünk.



2021. dec. 30. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Én beálltam volna normálisan, egy helyre. Ilyen az, amikor egy bolond százat csinál... attól még, hogy más nem tud parkolni, én beállhatok szabályosan. Eszembe nem jutna folytatni a sort a szarul parkolással.
2021. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
És akkor miattad nem fér oda még valaki.
2021. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Másik helyet keresek.

Ha nincs, akkor úgy hogy még egy autó be tudjon állni.

Kivéve ha hosszú ideig parkolok ott, mert akkor a vonalak közé állok.

2021. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
#2. Aztán ha elmennek mellőlem, akkor én foglalok paraszt módon két helyet. Sokkal jobb.
2021. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nálunk a paneloknál volt ugyanez. Nem volt felfestett parkoló, ezért mindenki állt ahogy, és ha a többiekhez igazodtam, akkor utána volt, hogy lementem és helyre tettem a kocsit, mert hülyén mutatott, hogy mellőlem elálltak, én meg ott álltam keresztbe.


Viszont ha vannak felfestett parkolóhelyek, akkor nem kérdés, hogy "szabályosan" azok közé állok be.

2021. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer párhuzamos parkolásnál jártam úgy, hogy az egész sor el volt csúszva, mindenki átlógott a másik parkolóba.


Az utolsó hely után mozgáskorlátozott parkoló volt.


Ha beálltam az utolsó helyre, akkor bele lógtam félig. Mentem egy kört, az előttem lévő kiállt, én beálltam a helyére ráállva az előttem lévőre.


Mögöttem volt fél parkolónyi hely.


Erre reggel azt látom, a fél helyre beállt egy Smart, mert ő pont nem lógott bele a mozgáskorlátozottba.


Én meg centizgetve kellett kiszedjem a kocsit, na azóta nem csinálok ilyet.

2021. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az idióták pár éve bővítették a parkolóhelyeket, de egyenes útszakaszok mellett már nem volt hely, úgyhogy építettek párat a kanyarokba. Na most képzeld el azt az elmebeteg idiótát, aki kanyarba tesz parkolót és nem igazodik a kanyarívhez, hanem 90°-ban rakja végig a padkát. A felfestések távolsága a parkoló belsejében lett kimérve, de kifelé az úthoz közelítve összeszűkül. A mi épületünk előtti kis parkolóban van 4 felfestett hely, de a valóságban csak akkor fér el 4 autó, ha 4 igazán kicsi autó áll egymás mellett olyan közel, hogy az ajtókat alig lehet kinyitni. Miközben a felfestés normális helyközökkel lett csinálva.


Mennyire kell idiótának lenni ehhez? Na mindegy, lényeg a lényeg, itt ez abszolút mindennapos, szinte soha nem felfestés szerint állunk, mert aszerint lehetetlen. Folytatni kell a sort és kész. Régen én is gondoltam azt, hogy "ha elmegy a többi autó, akkor itt maradok egyedüli parasztként", de olyan úgysem történik, mindig lesz autó körülötted. Ha pedig van autó körülötted, akkor úgysem tudják, hogy ki volt az eredeti faszul parkoló. Meg eleve, kit érdekel? Én tudom, hogy nem kreténségből álltam be rosszul, én tudom, hogy nem az én hibám, a többi meg kit érdekel? Kit érdekel, hogy egy random vadidegen mit gondol?

2021. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem fontos minden esetben követni a "csordát".

Pl. egy erdei rendezvényen van TOJ-TOJ, de mégis mindenki a bokorban végzi el a dolgát, akkor is neked is muszály?

(tudom, idétlen példa, de.......)

2021. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Én is inkább a vonalak közé állnék, valakinek el kell kezdenie rendezni a helyzetet. Nem várhatunk mindig csak másokra...
2021. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

8-as A szigeten volt ilyen, mindenki ment a távolabbi budiba sétáltak vagy 50m-el többet,senki nem tudta miért lényegében csak azért mert mindenki ahhoz ment, aztán volt egy csodaember, az bement a közelebbibe.


Ha ez az ember nem megy be sosem tudjuk meg a haverjaimmal miért ment mindenki a távolabbiba. (mint kiderült repedt volt a műanyag amire ráülsz, az ürge a saját kulájában találta magát egyik pillanatról a másikra :) )


Úgyhogy ha senki nem használja a budit és inkább a bokorba mennek annak oka van :)

2021. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!