Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges, hogy rengeteg...

Hogy lehetséges, hogy rengeteg futár szabálytalanul a járdán biciklizik és semmi következménye sincs?

Figyelt kérdés

Kb 15 perces séta alatt 3 bicikliző futárral találkoztam a belvárosban a járdán.

(de amúgy mindennap látom)


Főleg dühítő, hogy a körúton végig biciklisáv van és mégis a járdán mennek.


Mind nagy tempóval ment, úgy hogy a gyalogosoknak felre kellett állniuk, akikből elég sokan voltak.


Meg a tempójuk alapján nem hiszem, hogy az utolsó 10 métert biciklizték a leadási/felvételi címre.


Őket nem kapja el a rendőr? Nincs semmi következménye az ilyeneknek?

A Netpincér vagy wolf emiatt nem rugja ki őket?



2021. ápr. 14. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, biciklihez nem kell jogosítvány. Rendőr még az autós szabálytalankodókat az úttesten is ritkán kapja el, még hogy a járdán a bicikliseket. Kb. soha.
2021. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

én elnéző vagyok a pénzkereső bringásokkal..legyen az hajtáspajtás(bár rég láttam), pizza, vagy ételfutár, esetleg sürgős küldeményszállító, ő ebből próbál megélni..


És ez így van máshol is a világban..a bringafutárok sokkal ügyesebbek, mint én...ha meg nem, akkor neki annyi volt.


Élni, és élni hagyni.


(hát Istenem, ezzel kell élnünk. Ők meg szívják azt a sok port, füstöt. Hozzátartoznak a városi léthez. Itt a Körúton nagyobb veszélyt jelentenek a lobogó hajjal száguldozó villanyrolleresek..tisztelettel vagyok irántuk is, mert ők már nem is bátrak, inkább vakmerőek)

2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

rendszám hiányában csak helyszínen kaphatnak büntetést

előfordul, de nem gyakori

2021. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem igaz, hogy nincs következménye, én egyszer leszedtem egy ilyen gyökeret a szamaráról. Elsodort egy gyereket, aztán le akart lépni. Nekem pont kézre esett, aztán a gyerek apja kicsit megdádázta. Gyökér az összes.
2021. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor láttál utoljára járnán rendőrt? Én úgy 20 évvel ezelőtt.
2021. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 most azért elég sok van, ráadásul kalasnyikovos katonákkal karöltve mennek.
2021. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként 15 perc alatt 3 biciklis futár az nem túl sok, az is lehet hogy ugyanaz a futár volt. Kivitt egy címet, visszament az étterembe, majd kivitt egy másikat.


Az nem szép hogy gyorsan ment és a gyalogosoknam félre kellett állniuk. Én is szoktam a járdán menni, de gyorsan csak a széles járdán szoktam, ha épp elvétve vannak rajta gyalogosok.


Elvileg a járdán akkor szabad közkeledni kerékpárral, legfeljebb 10 km/h sebességel, ha az útburkolat kerékpározásra alkalmatlan. Egyik bringás kollégám mondta erre hogy nem balesetbeszélyes hanem életveszélyes az utak állapota. A Váci úton néha még a buszok is kerülik a buszsávot. :)


A nagykörúton valóban van szép kerékpársáv mindkét oldalon, most lehet vitatkozni arról hogy mennyire hasznos, mennyire akadályozza az autós közlekedést, mennyi dugót okoz, de sokkal érdekesebb hogy hiába van minden útszakoszon ott áll/meg várakozik 1-3 autó, amit ki kell kerülni. Tehát ki kell menni az autók sávjába. Nem a kérdéshez tartozik, csak vicces amikor a kerékpárral az autós sávbam kerülöm a kerékpársávban lévő autót. :)

Jut eszembe. Ha egy autó index-el az elindulasi szándékát jelzi akkor kinek van elsőbbsége? Az induló autósnak vagy az úton haladó kerékpárosnak? Mert ha az autósnak, akkor joggal kiabált rám hogy milyen erőszakos egy gheci vagyok. :)


A dráva utcánál elég komoly járda/kerékpárútrengeteg fut a duna mentén. Úgy néz ki hogy korlát mellett járda, mellette kerékpárút, mellette még egy járda. Tehát két járda között egy kerékpárút. Akkor pontos miért is a kerékpárúton haladnak egyes gyalogosok mindkét sávot elfoglalva? És a 32-esek terénél miért a kerékpárúton haladnak? Az Erzsbet téren miért a kerékpárúton haladnak?


A kérdésre pedig ott a válasz a 4. hozzászólónál.

2021. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért mennek a járdán?

A járvány miatt nagyon sokan belevágtak az ételfutárkodásba, olyanok is, akiknek nincs kerékpáros tapasztalata. Ők nem mernek az úttesten menni az agresszív autósok miatt, ezért inkább bevállalják a lassabb és szintén veszélyes járdázást.


Miért nincs következménye?

Mert a kerékpáron nincs azonosító, így gyakorlatilag csak a helyszínen lehet büntetni, de nem állhat minden utcasarkon rendőr.

2021. ápr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!