Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért baj az, ha nem akarok...

Miért baj az, ha nem akarok autópályán vezetni?

Figyelt kérdés
12 éve van jogsim, vezetek is rendszeresen. Balesetveszélyes sem vagyok, de akadályozni sem szeretek senkit. Elengedem aki előzni akar. Egy dolog van, amit nem szeretek az pedig az autópálya. Nem szeretek 130-al menni, többel meg plane nem. Inkább megyek városok között, de nem szeretek autópályán haladni. Kollégáim szerint ez elég nagy baj, mert mi az, hogy inkább kényelmetlenséget okozok magamnak. De most nem értem, nekik miért baj? Azt sem értem, amikor itt írják, hogy mindenhol tudnia kell mindenkinek vezetni. Oké, tudni kell alap dolgokat persze evidens, de ha én teljesen jól eléldegélek így régóta, az miért gond másoknak?
2023. ápr. 1. 10:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Mert gondolom úgy érzik, hogy elsősorban magaddal tolsz ki. Az emberek többsége jobban szeret az autópályán haladni ha van rá lehetősége mint falvakon, városokon átmenni ahol körforgalom, lámpa, zebra van.
2023. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Bajnak nem baj, ismertem olyan embert, aki szintén nem szerette az autópályát. Én a külső sávban szoktam haladni kb. 90 km/h sebességgel. De jobban preferálom a 3 sávos autópályákat, mert a 2 sávosban gyakran azzal szembesülök, hogy a külsőben lassabban mennek, mint szeretnék, a belsőben pedig bőven 130 felett száguldoznak.
2023. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
Ki a lószart érdekel, hogy hol vezetsz.
2023. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem baj, felőlem mindenki úgy sz.patja meg magát ahogy akarja. Amíg nem engem...
2023. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetően engem nem érdekel, hogy hol vezetsz. Magánügy, semmi közöm hozzá.

Azonban úgy vélem, az, hogy nem "szeretsz" az autópályán vezetni, inkább azt jelenti, hogy nem mersz. Van benned valami félelem, bizonytalanság, ami miatt kerülöd az autópályát. És ez bizony már veszélyes lehet másokra nézve is.

Olyan ez, mintha azt mondanád, nem szeretsz zöld színű kerékpárt hajtani. Életszerűtlen, hogy pusztán a szín lenne a gond, nyilván van mögötte valami. Itt, az autópályával is van valami, ami miatt kerülöd, mert alapvetően semmi különbség nincs autópálya és országút között vezetési szempontból. Van valami, amit vagy csak nekünk, vagy még magadnak sem mersz bevallani, ami miatt félsz a pályától.

2023. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
47%

Én pont lexarom, hogy mit csinálsz egészen addig, amíg ezzel nem akadályozol engem.


Ha olyan a munkád, hogy vezetned is kell, akkor már viszont gáz, mert ezzel megvárakoztatod a kollégákat, megrendelőt stb.

2023. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű. Nem szeretsz gyorsan haladni és nem akarsz feltartani/akadályozni senkit, így akkor nem is való neked a pálya. Szerencsére az emberek nem egyformák. Én az ellentéted vagyok. Imádom a pályát, mert nincs zebra, lámpa, körforgalom, biciklis, szembe jövő és sorompó. Valamint a saját tempóban haladhatok ami 120 és 170is lehet. De ismerek, olyat aki nem, hogy nem szeret pályán menni, hanem szerinte az is hülye aki ott megy. Így hát a Debrecenből a balatonig kis b@zi falvakon keresztül megy, ami szerintem legalább 8óra hossza. Hát ha neki jó, nekem jó. Hozzá teszem, ugyan úgy nem szeret gyorsan menni.
2023. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Arra mész amerre neked jól esik. Gondolom olyan autód van, amivel halálfélelmed van 130-nál, ezért nem szereted. Szard le más mit gondol, ha neked a városnézés tetszik, akkor csináld azt.
2023. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Ha rendszeresen ingázol munkahely és otthon között autópálya nélkül úgy, hogy lenne rá lehetőséged az egyszerűen önsorsrontás.


Tovább tart az út, hamarabb kell indulnod, később érsz haza, többet eszik az autó, több pénz megy el tankolásra + az autópálya jóval kevésbé balesetveszélyes.


Nem kötelező 130-al menned... beállsz egy kamion "mögé" 90-el és kész.

2023. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
De ez nem igaz, hogy félek, mert semmit nem érzek akkor sem ha gyorsan megyek 🙂 nincs halálfélelmem. Most ez ugyanolyan, hogy nem mindenki szereti a városi forgalmat, van nem egy sofőr ismerősöm aki gyűlöli a belvárost pl. Nekik mégsem szólnak semmit. Én pedig inkább azt szeretem. Engem mégis leoltanak érte. Munkahelyem 60 km-re van, nincs lehetőségem pályán menni mert vidékről megyek nagyvárosba, csak egy út vezet odáig tele erdős szakaszokkal, vadveszélyes helyekkel, szóval technikailag nem biztos, hogy veszélytelenebb mint a pálya.
2023. ápr. 1. 13:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!