Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért baj az, ha nem akarok...

Miért baj az, ha nem akarok autópályán vezetni?

Figyelt kérdés
12 éve van jogsim, vezetek is rendszeresen. Balesetveszélyes sem vagyok, de akadályozni sem szeretek senkit. Elengedem aki előzni akar. Egy dolog van, amit nem szeretek az pedig az autópálya. Nem szeretek 130-al menni, többel meg plane nem. Inkább megyek városok között, de nem szeretek autópályán haladni. Kollégáim szerint ez elég nagy baj, mert mi az, hogy inkább kényelmetlenséget okozok magamnak. De most nem értem, nekik miért baj? Azt sem értem, amikor itt írják, hogy mindenhol tudnia kell mindenkinek vezetni. Oké, tudni kell alap dolgokat persze evidens, de ha én teljesen jól eléldegélek így régóta, az miért gond másoknak?
2023. ápr. 1. 10:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 90%-a utálja a belvárost. Ha meg nincs utad pályán, akkor nincs is miről beszélni.
2023. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs is a közeledben autópálya, nem mindegy?

Amúgy miért nem szereted? Csak van valami oka.

2023. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem szeretek ennyire gyorsan menni, én azt már soknak érzem. Egyébként érdekes, hogy több felmenőm is így van vele, akik azért nem ma kezdtek vezetni hanem sokkal régebbóta mint én.

Én szívesebben megyek az országúton 90-el,nézelődök meg ilyenek. Nekem a pálya olyan idegen, mindenfelé megvannak a saját kis útvonalaim amiket szeretek. Csak nem értem, ebben mi fura van. Valaki a szűk parkolást nem szereti, meg sok más ilyen.

2023. ápr. 1. 14:10
 14/33 anonim ***** válasza:
39%

Ez szépen körbemagyarázott félelem, mert béna vagy.

A parkolás ugyanez: ha szűk helyre "nem szeretsz" parkolni, simán félsz, hogy béna vagy és lebszod az autó oldalát.

2023. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy ha én valamit nem szeretek, de az az észszerű, logikus megoldás, akkor nem tökölök ennyit, hanem megteszem - mert nem szeretem szopatni magamat.

Te viszont - látszólag - észszerűtlenül cselekszel, és a bonyolultabb, időigényesebb, drágább, ergo nem logikus megoldást választod.

Nyilván ha nem számít se idő se pénz, akkor megmagyarázható - de továbbra is ellentétes a logikával.

2023. ápr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
"mert béna vagy." Köszi ❤️ kis cuki vagy.
2023. ápr. 1. 14:20
 17/33 anonim ***** válasza:
81%
Más dolog nem szeretni és nem tudni. Ha nem szeret autópályán menni akkor elkerüli és kész, attól még nem béna.
2023. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Évente 2-3 olyan alkalom van, hogy hosszabb távra utazunk. Nem sokkal neccesebb/hosszabb pálya nélkül. Drágábbnak sem az. Én csak azt nem értem, hogy aki belvárosban nem szeret vezetni azt miért kezelik természetesebben?

Én ott szeretek jobban, meg ott van nagyobb tapasztalatom most ebben mi van? Miért kellene mindenkinek szeretnie az autópályát?

2023. ápr. 1. 14:23
 19/33 A kérdező kommentje:

"Más dolog nem szeretni és nem tudni."


Mondjuk a fel/lehajtáson, követési távolságon kívül el sem tudom képzelni mi lehet annyira nehéz a pályán.

2023. ápr. 1. 14:26
 20/33 anonim ***** válasza:
50%
Meséld már el, hogy neked hogyan nem drágább vagy hosszabb. Ugyanannyi idő alatt érsz oda ha 130al mész, mintha városban 50nel?
2023. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!